pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Úterý přineslo v hokejové extralize vyrovnané souboje

aktualizováno 30. 9. 2008 22:57

Praha - Plzeňští hokejisté stáhli díky dnešnímu vítězství v desátém kole O2 extraligy nad Kladnem náskok vedoucí Slavie v tabulce na jeden bod. Mistr z Prahy podruhé za sebou ztratil, po úvodní porážce v sezoně dnes vyhrál v Liberci po samostatných nájezdech.

Hokejový zápas Plzeň - Kladno

Plzeň porazila Kladno 3:2 a udržela si tak domácí neporazitelnost. Pátou porážku Kladna za sebou řídila zejména formace Martina Straky, jejíž členové se podíleli na všech brankách Západočechů.

Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Kracík (Straka), 19. Straka, 35. Vlasák (Fabuš) - 11. Frolík, 41. Patera (Hájek). Rozhodčí: Fraňo - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5743.

Liberec pokračuje v neúspěšné šňůře

Hokejisté Liberce nedokázali ani v tomto kole prolomit sérii neúspěchů a po prohře s pražskou Slavií 2:3 na nájezdy si připsali již pátou prohru po sobě. Téměř tříhodinové drama rozhodl až v sedmé sérii penalt hostující kapitán Josef Beránek.

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Modrý (Šachl), 44. Špaček (Bartovič, Podkonický) - 7. Bednář, 45. Červenka (Bednář), rozhodující sam. nájezd Beránek. Rozhodčí: Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc Hunkes - P. Jelínek oba 5 min. a do konce utkání, Červenka 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5966.

Dařilo se Vítkovicím

Hokejisté Vítkovic porazili Pardubice 2:1 a bodovali tak pošesté za sebou. Domácí zvrátili nepříznivý vývoj zápasu dvěma góly, duel rozhodl francouzský reprezentant Treille šťastným gólem v početní převaze třináct minut před koncem.

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Ujčík (Svačina, Šimíček), 47. Treille (Kuboš) - 24. Tvrdík (Pucher, Čáslava). Rozhodčí: Hodek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4326.

Zlín pokořili hokejisté Budějovic

Hokejisté Zlína podlehli Českým Budějovicím 1:2 po prodloužení a poprvé v letošní sezoně odevzdali body z domácího ledu soupeři. Jihočeši vedení exzlínským koučem Bokrošem se radovali již z třetí výhry za sebou. O výhře hostů rozhodl po 39 sekundách nastaveného času obránce Poživil.

RI Okna Zlín - Mountfield České Budějovice 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Balaštík (Galvas, Hamrlík) - 56. Kůrka (Huml, Duda), 61. Poživil (Toman). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Veselý (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3608.

Litvínov doma zabodoval

Hokejisté Litvínova porazili v dnešním zápase Znojmo 4:2 a potvrdili tak v domácím prostředí předešlý úspěch z ledu úřadujícího mistra. Hosté tak prohráli již páté utkání za sebou a stále čekají na premiérový bodový zisk z kluziště soupeře.

Litvínov - Znojemští Orli 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Kroupa (V. Hübl, Jenáček), 39. Branda (J. Černý, Trávníček), 46. V. Hübl (Švarný), 51. Kubát (Reichel, Lukeš) - 27. Haman (Plášek, Rýgl), 60. Erat z trest. střílení. Rozhodčí: Kubeš - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 3524.

Nováček extraligy na Spartu nevyzrál

Hokejisté pražské Sparty vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 2:1. O výhře favorita nad nováčkem soutěže rozhodl gól Michala Broše dvacet vteřin před koncem normální hrací doby.

BK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Handlovský (R. Král) - 47. D. Výborný (Ton, Vykoukal), 60. Broš (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:7, navíc L. Procházka (Sparta) 5 min a do utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4100.

Oceláři si vezou z Karlových Varů bod

Hokejisté Třince vyhráli v desátém extraligovém kole na ledě Karlových Varů 3:2 v prodloužení. Duel rozhodl v 64. minutě Jiří Polanský. Oceláři tak po sérii šesti porážek uspěli podruhé za sebou, poprvé na kluzišti soupeře. Energie naopak nepotvrdila tři předešlé výhry.

Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Němec (Skuhravý, Kumstát), 53. Melenovský (Řezníček, Kristek) - 16. Sekeráš (Melichárek, Peterek), 55. Kanko (Výtisk), 64. Polanský (Kováčik). Rozhodčí: Hribik - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:8, navíc D. Moravec (Třinec) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3180.

Zdroj: ČT24, ČTK