sobota 16. prosince 2017 Albína
Předkolo play-off

Pardubice porazily Vítkovice 6:3 a jsou krok od postupu

aktualizováno 7. 3. 2015 20:12

Pardubice - Hokejisté Pardubic vyhráli ve třetím utkání předkola play-off nad Vítkovicemi 6:3 a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení 2:1. Stejně jako v předchozích dvou duelech se Pardubice dostaly do dvoubrankového vedení, které si ale tentokrát nenechaly vzít. Vítkovice, které postrádaly útočníky Burgera a Romana, sice dokázaly snížit na 3:4, ale zvrátit zápas se jim nepodařilo. Čtvrtý duel je na programu v neděli od 17 hodin, hrát se bude opět na východě Čech.

Hokejisté Pardubic v utkání předkola play-off proti Vítkovicím

Vítkovičtí trenéři nemohli do třetího utkání nasadit útočníky Burgera a Romana, přičemž zejména absence centra druhé formace byla citelná. Branku hostů obsadil Šindelář, který dochytal předchozí duel. V pardubickém táboře neměli po prolomení série porážek, jež čítala dohromady se základní částí devět zápasů, důvod nic měnit.

Povzbuzení z posledního utkání si přenesli pardubičtí hokejisté i do domácího duelu a od úvodního vhazování byli lepší. Sýkora nejprve nastřelil při přesilovce tyče, ale v páté minutě už se z rychlého protiútoku prosadil Gašparovič. Odpověď hostů měl záhy na hokejce mladík Zdráhal, ovšem samostatný únik zakončil jen do gólmana Vejmelky.

Stejně jako v předchozích dvou utkáních získaly Pardubice dvoubrankové vedení. Aktivní útočník Tybor obral soupeře na modré čáře o puk a střelou k tyči překonal Šindeláře. Vítkovičtí zareagovali už za 15 vteřin, když do branky prošla střela obránce Pastora.

Miloš Říha ml. (Pardubice): "Povedl se nám vstup do utkání a zaslouženě jsme se ujali vedení, bohužel jsme ale po chybě inkasovali. Stejně tak se nám vydařil i začátek druhé třetiny, kdy jsme odskočili na rozdíl tří branek. Pak jsme ale ustoupili od naší hry a začali propadat, z čehož vyplynulo soupeřovo snížení, naštěstí ne vyrovnání. Ve třetí třetině jsme se vrátili ke své hře a zasloužené vedení udrželi."

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Paradoxně jsme hráli lépe než ve druhém utkání doma. V některých fázích utkání jsme byli lepší a vytvořili si tlak. Domácí se po snížení na 4:3 začali trochu bát o výsledek, ale nemůžeme vyhrávat v zápasech, ve kterých soupeři nahrajeme na čtyři góly. Připravíme se na zítřejší zápas a pokusíme se to Pardubicím znepříjemnit. Burger s Romanem nenastoupili kvůli nemoci, jejich zítřejší start je nepravděpodobný."

Gólové představení pokračovalo i po přestávce. Domácí nejprve uklidnila branka Radila, který se trefil z mezikruží, a na tříbrankový rozdíl poté zvýšil v přesilovce Sýkora. Hosty ale ztráta nerozhodila, naopak. Výborný výkon čtvrtého útoku korunoval vstřelenou brankou důrazný Vandas a chvíli po polovině utkání snížil na 3:4 Kolouch, který dorazil střelu od modré.

Od tohoto momentu šancí ubylo. Oba týmy nevyužily přesilové hry, Pardubice dokonce promarnily půl minuty dvojnásobné výhody. Největší šanci měl vítkovický Hlinka, trefil však jen tyč.

Vyrovnaný duel gradoval ve třetí třetině. Pojistit vedení Pardubic odmítli postupně Starý a Marcinko, kteří neuspěli v bezprostřední blízkosti branky. Důrazem na brankovišti se prosadil až v 51. minutě Venkrbec. Vítkovice vrhly síly do útoku, ale pět minut před koncem inkasovaly znovu, když přečíslení zužitkoval Marcinko. Pardubice vedou v sérii 2:1 a v neděli mohou rozhodnout o postupu do čtvrtfinále.

Pardubice jsou krok od postupu do čtvrtfinále paly-off

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Gašparovič (Tybor, Marcinko), 19. Tybor, 22. Radil (Nahodil), 25. P. Sýkora (Benák, Nahodil), 51. Venkrbec (Gregorc, T. Zohorna), 56. Marcinko (Gašparovič) - 19. Pastor (Húževka, Vandas), 28. Vandas (Húževka, Kucsera), 31. Kolouch (Olesz, Kovář). Stav série: 2:1.

Pardubice: Vejmelka - Gregorc, Čáslava, Benák, Čutta, Kolafa, Ščotka, Havlík - P. Sýkora, T. Zohorna, Venkrbec - Radil, Nahodil, Starý - Tybor, Marcinko, Gašparovič - Poulíček, Moučka, Cetkovský. Trenéři: Říha st. a Říha ml.

Vítkovice: Šindelář - Kovář, Stehlík, Zíb, Kudělka, Čerešňák, Dlapa, Pastor, Štencel - Szturc, M. Hlinka, Olesz - Huna, Kolouch, Svačina - T. Svoboda, E. Němec, P. Zdráhal - Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.