pátek 18. srpna 2017 Helena
52. KOLO

Olomouc ukončila sérii porážek, odnesly to Vary

Olomouc – Série porážek Olomouce v řadě se zastavila na čísle 15. Hanáci černou sérii ukončili na domácím ledě proti Karlovým Varům, které porazili 3:2 po prodloužení. Domácí už prohrávali 0:2, ale obrat dovršil v čase 64:55 útočník Jakub Herman. Olomouc se v boji o únik baráži před startem skupiny o 11.-14. místo, kde se hraje celkem šest kol, přiblížila Energii na rozdíl osmi bodů.

Slavící hokejisté Olomouce

Olomouci chyběl kromě beka Vyrůbalíka a útočníků Patery a Rachůnka i nemocný trenér Dopita. Hostům vyšel vstup do utkání. Už ve 24. vteřině šel pykat olomoucký Laš a po 11 sekundách se trefil Bartek, kterému nabil za pravý kruh Sičák a slovenský kanonýr propálil Trvaje.

V polovině úvodní třetiny udeřil Bartek podruhé, když se tentokrát prosadil po vyhraném vhazování Radima Hrušky v levém kruhu. Ve 14. minutě prověřil Závorkovu lapačku Zuzin a hosté se ubránili i při Redlihsově trestu na dvě plus dvě minuty.

Úvod druhého dějství patřil Olomouci. Knotek ještě minul, ale 42 vteřin po pauze už rozjásal domácí fanoušky Buc, který z levé strany z úhlu překvapil Závorku. Domácí ožili a šance na vyrovnání měli Kucharczyk, Laš a Knotek.

Hosté se ale následně ubránili při Balánově vyloučení a zvýšit mohl ve 32. minutě Vachovec a potom i Bartek. V 38. minutě se při dalším Balánově vyloučení už prosadil tečí Laš.

Třetí třetina začala průnikem Buce, který se dostal až před Závorku, ale neuspěl. V 48. minutě měli Hanáci další příležitost, ale karlovarský gólman chytil Lašovu ránu zblízka i pokus Ondruška od modré čáry. Na druhé straně podržel domácí při Redlihsově šanci Trvaj. Zápas dospěl do prodloužení a v jeho závěru rozhodl z mezikruží Herman.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Karlovy Vary

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Buc (J. Knotek), 38. Laš (Buc, Jaroměřský), 65. Herman (Skrbek) - 1. Bartek (Sičák, Harant), 11. Bartek (R. Hruška). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Blaha, Frodl. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. Diváci: 3341.

Olomouc: Trvaj - Rašner, Skrbek, Majeský, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský - Buc, J. Knotek, Laš - Zuzin, Herman, Matai - Kucharczyk, Marosz, R. Dlouhý - Řípa. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, Deyl, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, T. Dvořák - D. Hruška, Balán, Vachovec - Bartek, R. Hruška, Duda - V. Tomeček, Zadražil, Micka - Koblasa, Kverka ml., Gorčík. Trenér: Mlejnek a Kverka ml.

Jan Tomajko (Olomouc): "Pro nás je vzpruha, že jsme konečně vyhráli. Sice za dva body, ale bereme to, jak to je. Za stavu 0:2 jsme nesložili zbraně a zabojovali jsme. V první třetině jsme nedohrávali hráče a stálo nás hodně sil získat puk zpět. Ve druhé a třetí části jsme měli dost šancí i v normální hrací době, štěstí se k nám otočilo aspoň v prodloužení. Snad budeme bodovat dál, navázali jsme na dobré výkony z posledních utkání. První kolo play out bude velmi důležité, hrajeme zase s Karlovými Vary a může to už rozhodnout."

Jaromír Kverka starší (Karlovy Vary): "Zápas jsme začali dobře, první střelou jsme šli do vedení, pak jsme zvýšili. Ale bylo nám jasné, že domácí to nesloží, což se potvrdilo. Vletěli na nás a zaslouženě srovnali. Ve třetí třetině to chtěli zlomit, my jsme udrželi bod, za což jsme rádi. V prodloužení jsme udělali hloupou chybu. Ale za bod jsme rádi."