úterý 26. září 2017 Andrea
48. kolo

Brno si díky výhře nad Karlovými Vary upevnilo třetí příčku

aktualizováno 20. 2. 2015 21:19

Brno Hokejisté Komety Brno zdolali ve 48. kole extraligy Energii Karlovy Vary 3:1 a při porážce Sparty v Liberci si upevnili třetí místo v tabulce. Karlovarští po dvou vítězstvích s plným bodovým ziskem vyšli naprázdno a ztratili naději na postup do předkola play-off. S výjimkou úvodní třetiny měli Brňané převahu, Energii uchránil od vyšší porážky brankář Závorka. Dvě branky Brna vstřelil Jan Hruška.

Brno - Karlovy Vary

Do sestavy Komety se vrátili uzdravení útočníci Burian a Hynek Zohorna, návrat k osvědčenému složení řad však místo kombinační lehkosti přinesl spoustu nepřesností. Vázla kombinační souhra už při zakládání útočných akcí. Brňané měli největší problém přejít střední pásmo, které hosté pečlivě utěsnili. Hned po získání kotouče se snažili hokejisté Karlových Varů rychle přejít do protiútoku.

Tato taktika jim také pomohla k úvodnímu gólu. Po Balánově přesném pasu ujel po pravé straně Bartek a jeho střela po ledě proklouzla Čiliakovi do sítě. Jediný solidní hokejový záblesk nabídla Kometa v 16. minutě, kdy po akci Hynka Zohorny s Honejskem se podařilo Dočekalovi vyrovnat.

Zcela jiný obraz měla druhá třetina. Kometa zpřesnila hru, přidala na důrazu v osobních soubojích a důslednou nátlakovou hrou nepouštěla protivníka z jeho obranného pásma. Hlavní oporou Varů byl brankář Závorka, který chytil Koreisovi pokus o blafák a vzápětí zlikvidoval i sólový nájezd nejproduktivnějšího hráče Brna Tona. Kometa se prosadila až ve 34. minutě, když se střela Jana Hrušky od tyče odrazila k Závorkovi a od něj se kotouč dokutálel za brankovou čáru.

Hokej zpestřily i dvě boxerské vložky; na domácí straně se pustil kapitán Čermák nejdříve do souboje s Bahenským a o několik minut později si po rvačce Čermák Balán vysloužili oba provinilci i desetiminutové tresty. V poslední třetině Energie promarnila nabídku k vyrovnání, když ani jednu ze dvou přesilovek neproměnila. Brňané si naopak dvě minuty před koncem po gólu Jana Hrušky pojistili definitivně vítězství.

Sestřih a ohlasy utkání Brno - Karlovy Vary

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Honejsek, H. Zohorna), 33. J. Hruška (V. Němec, Ton), 58. J. Hruška (V. Němec, Kováčik) - 13. Bartek (Balán). Rozhodčí: Souček, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc L. Čermák - Balán oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7 200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Ptáček, Kováčik, Vágner, Hanzlík, Kuboš, Malec, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - P. Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Karlovy Vary: Závorka - Šmach, Sičák, Deyl, Bičánek, Harant, Redlihs, J. Tomeček, T. Dvořák - Bartek, Balán, Duda - V. Tomeček, R. Hruška, Vachovec - Bahenský, Skuhravý, Micka - Koblasa, Gorčík, R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Karel Beran (Brno): "Čekali jsme urputný zápas, Karlovy Vary mají výbornou defenzivu. První třetina byla vyrovnaná, těžko jsme se prosazovali ve středním pásmu. Ve druhé jsme změnili taktiku, chtěli jsme hrát jednodušeji. Rychlým přechodem do útoku ve středním a napadáním v útočném pásmu jsme si vytvářeli tlak. Povedlo se nám vstřelit důležitou druhou branku. Měli jsme ještě další šance, brankář Závorka chytal výborně. Ve třetí třetině jsme nechtěli udělat chybu. Podařilo se nám ubránit dvě přesilovky soupeře. Důležité bylo, že jsme neudělali chybu, a po třetí brance jsme už měli klid. Snažíme se vyladit formu na play-off."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "První třetina byla vyrovnaná. My jsme odskočili vedoucí brankou po pěkné kombinační akci. Po hloupé chybě v obranném pásmu jsme si nechali vyrovnat. Od druhé třetiny měla Kometa velký tlak, přehrávala nás. Výborně chytal Závorka, který nás podržel. Stav 1:2 byl pro nás ještě před třetí třetinou slibný, měli jsme naději na vyrovnání. Ale moc šancí jsme neměli, pouze šest minut před koncem po dvou chybičkách Komety. Mohli jsme inkasovat ještě více branek. Ve druhé a třetí třetině nás Kometa jasně přehrávala a zaslouženě vyhrála."