úterý 25. července 2017 Jakub

Slavia vyhrála s Plzní 4:2 a získala tak již čtyřbodový náskok

Praha - Slavia Praha porazila v souboji o první místo v 8. kole extraligy Plzeň 4:2. Získává tak čtyřbodový náskok v čele tabulky. Úřadující mistr si drží v sezoně vítěznou sérii a třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel kanonýr David Hruška. Lasselsberger sice v metropoli dvakrát vedl, ale nakonec si připsal druhou porážku v ročníku.

8. kolo O2 hokejové extraligy

Duel nabídl atraktivní hokej a už po 77 vteřinách hry slavila vedení početná skupina plzeňských fanoušků v O2 Areně, když Důrasovo bekhendové nahození od modré čáry tečoval před Svobodou Vampola. Vzápětí mohl zvýšit z mezikruží Matějovský, jeho pokus však slávistický gólman kryl a v 3. minutě Slavia v přesilovce vyrovnala. Po 25 sekundách poslal Šindela zpět z trestné lavice tečí Kadlecovy střely od modré čáry Hruška.

Západočeši mohli zúročit svou aktivitu opět v 8. minutě. Adamský ujel Martinkovi, ale Svoboda nájezd chytil, stejně jako šanci čerstvé plzeňské posily, slovenského obránce Smreka. O čtyři minuty později však už Plzeň znovu vedla, když z levé strany od mantinelu nabídl Fabuš puk nekrytému Vlasákovi a bývalý slávistický útočník se nemýlil.

Slavia opět smazala ztrátu v 14. minutě, když Beránek z vlastního obranného pásma vysunul na útočnou modrou Hrušku a slávistický kanonýr zaznamenal druhý střelecký úspěch v utkání a celkově osmý v sezoně. Iniciativu opět převzali hosté, nebezpečný byl ještě v úvodní části odraz puku od Kubalíkovy brusle a Benák pak ve slibné pozici minul.

Na přelomu třetin Slavia přečkala čtyřminutové oslabení za Jelínkův faul vysokou holí, v oslabení dokonce zahrozil Vondrka. Velkou možnost měl v 27. minutě Vlasák, jenže zamířil do Svobodovy lapačky.

Neuspěl ani Kracík a v polovině utkání tak získala poprvé vedení Slavia, když Vondrka doklepl do odkryté branky puk odražený od brusle rovněž osamoceného Hrušky. Ten byl v 36. minutě blízko hattricku, ale průnik neproměnil i kvůli Smrekovu faulu. Málek pak zastavil také Beránkovo sólo při hře čtyř proti čtyřem.

Další Hruškův pokus o dovršení tříbrankového zápasu skončil v 43. minutě na Málkově betonu. Za minutu ale po Doležalově vyhození dojel opuštěný puk v plzeňském obranném pásmu Micka, a přestože byl faulovaný Čakajíkem, zvládl zakončit akci mezi betony plzeňského brankáře. Hosté se sice snažili ještě výsledek pozměnit, ale slávisté se spolehlivým Svobodou za zády si výhru bez potíží pohlídali.