sobota 24. června 2017 Jan

Litvínov ve Vítkovicích znovu nevyhrál, utrpěl debakl 1:6

Ostrava - Hokejisté Litvínova ani po dvanácti letech nedosáhli v Ostravě na vítězství a po porážce 1:6 už šestadvacet zápasů čekají na výhru na ledě Vítkovic. Domácí rozhodli zápas ostrým startem, už druhá branka Klimka ze šesté minuty byla vítězná.

Zápas Litvínov - Vítkovice

Severočechům se sice podařilo v polovině utkání snížit na rozdíl jedné branky, ale domácí na to odpověděli dalšími čtyřmi trefami. Dvakrát skóroval Šimíček, tři asistence si připsal Ujčík.

Hosté si byli černé série na severu Moravy dobře vědomi, což se zřejmě projevilo na jejich sebedůvěře. Za šest minut nabrali dvougólové manko a to ještě Svačina neproměnil sólový nájezd. Litvínovští totiž vůbec nezachytili nástup domácích. Franěk po akci rychlíka Svačiny stihl betonem zamezit pohromě, ale o minutu později neubránil litvínovský bek Hrušku, který se zmocnil odraženého puku a obratnou kličkou puk zasunul vedle brankáře.

Z Vítkovic čišela pohoda posledních dnů. Všechny útoky hýřily aktivitou, důrazem a sebevědomím. I čtvrtá řada dokázala soupeře sevřít jako do svěráku a Klimek zblízka puk podruhé protlačil za brankovou čáru.

Litvínov ovšem neklesl do kolen. Vyrovnal hru, ale šance si vytvářeli znovu jen domácí. Franěk v 16. minutě zmařil Korhoňovi sólo, stejnou možnost měl Štefanka, ve 26. minutě však přestřelil. Jak vyřešit nájezd na gólmana, ukázal domácím Branda. Vytáhl si Štěpánka, naznačil střelu a dlouhou kličkou do forhendu pohodlně snížil.

Body se však hostům zase brzy vzdálily. Střelecký objev Vítkovic Svačina byl ve správný čas na pravém místě a po patnácti sekundách dorážkou u nekryté tyčky využil přesilovku. Šlégr pak zazvonil na tyčku, ale štěstí měl i Franěk, kterého ve velkých možnostech nedokázali překonat Štefanka s Klimkem.

Hadamczikův celek body nepustil. Franěk odolal i přesilovkové ráně Ujčíka, ale jistotu domácím dali Burger se Šimíčkem, kteří v rozmezí čtrnácti sekund navýšili stav na 5:1. Litvínov už v závěru rezignoval. Šestý gól přidal Šimíček, jemuž puk před odkrytou branku předložil ideálně Ujčík.

Výsledek:
    Vítkovice Steel - Litvínov 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
    Branky a nahrávky: 4. R. Hruška (Krstev), 6. Klimek (Roman, Korhoň), 34. Svačina (Ujčík, Šimíček), 52. Burger (Petrovický), 52. Šimíček (Ujčík, Trnka), 57. Šimíček (Ujčík) - 29. Branda (Lukeš). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 4591.
    Sestavy:
    Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, M. Barinka - Treille (41. Kvapil), R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
    Litvínov: Franěk - Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.