čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie
41. kolo

Litvínov zdolal Plzeň 4:1, Škodovku načal ve formě hrající Ručinský

aktualizováno 25. 1. 2015 20:50

Litvínov - Hokejisté Litvínova se po osmé výhře z posledních devíti utkání drží na druhém místě o 11 bodů za vedoucím Třincem. Třemi asistencemi se na tom podílel nejproduktivnější hráč soutěže Viktor Hübl.

Litvínovský František Lukeš se raduje po vstřeleném gólu

První zajímavý moment měl na svědomí plzeňský Hollweg, který čistým hitem srazil k ledu Pavlíka. Tomu odlétla helma i hůl, brzy se ale oklepal a zamířil na střídačku. Pak ještě prověřil střelou švihem Simon Francouze. V osmé minutě šli ale do vedení domácí. Ručinský se zblízka nemýlil a potvrdil tak výtečnou formu z posledních zápasů.

V 10. minutě Litvínov zvýšil na 2:0. Hübl našel křižnou přihrávkou Petružálka a ten se střelou z první nemýlil. Domácí byli při chuti i nadále, Martynek vypálil od modré čáry, ale Mensator betonem zakročil. Martynek měl i další šanci, zakončit přesně se mu však nepodařilo. Při další přesilové hře přišly další šance domácích, Mensator svou branku ale uhájil.

V 22. minutě pálil od modré čáry Ján Sýkora, domácí brankář jeho pokus ukryl v lapačce. Poté se ukázal Schleiss, který obkroužil branku a snažil se o rychlé zakončení k bližší tyčce, Francouz byl však na svém místě včas. Indiáni měli i další šance. Francouz si výtečně poradil jak s pokusem Johnsona, tak následně i zakončením Simona.

A tak udeřilo na druhé straně. Hübl vybojoval puk za brankou a našel mezi kruhy volného Šrámka, který zamířil přesně. V 36. minutě byl Tomáš Sýkora v oslabení úplně sám před Francouzem, plzeňský rodák v litvínovské brance ale držel čisté konto i nadále. Poté ujel Pulpán, který dostal pěkný pas od Kratěny, ale z blízka minul branku.

Pak se zase ukázali domácí. V 47. minutě Petružálek střílel z pravého křídla, ale Mensator byl u své tyčky včas. Hosté pak přečkali oslabení a v 54. minutě snížili. Obráncům ujel Schleiss a bekhendovým blafákem překonal Francouze. Domácí ale rychle odpověděli a kombinaci s Hüblem zakončil úspěšně Lukeš.

Sestřih a ohlasy z utkání Litvínov - Plzeň

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Petružálek, R. Hanzl), 10. Petružálek (Hübl, Lukeš), 28. Šrámek (Hübl), 56. Lukeš (Hübl) - 54. Schleiss (Jeřábek, Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6, navíc Machovský (Plzeň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5638.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Frolo, Šlégr - Šrámek, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Písařík, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Plzeň: Mensator - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Lev, Pletka - Indrák, Bližňák, Schleiss - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.

Radim Rulík (Litvínov): "Utkání bylo hezké, mělo náboj. Věděli jsme, že Plzeň udělá vše, aby nám utkání co nejvíc znepříjemnila. Podle mě rozhodla první třetina. I když jsme měli šanci dát třetí gól, nestalo se a museli jsme tedy bojovat až do konce."

Michal Straka (Plzeň): "Z naší strany byl špatný výkon v první třetině, prohrávali jsme osobní souboje a všude jsme byli pozdě. V druhé části se výkon mužstva zlepšil, ale nepodařilo se nám dát kontaktní gól ani v přesilovce na začátku druhé části. Litvínov zaslouženě vyhrál."