MČR v půlmaratonu

Vítězná série Třince pokračuje, Sparta zničila Litvínov

Praha – Nadvláda Třince nad extraligou pokračuje. Slezany nedokázali v 38. kole extraligy zastavit ani úřadující mistři ze Zlína a Slezané si po triumfu 3:2 po prodloužení připsali již dvanáctou výhru za sebou. Dařilo se i třetí Spartě, která doslova rozdrtila druhý Litvínov 7:1 a v tabulce na něj ztrácí již jenom bod. Krize Slavie naopak pokračuje. V Brně vedla 0:2, ale nakonec prohrála 2:5.

Slavící hokejisté Třince
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Zlín - Třinec 2:3 PP

Třinečtí hokejisté si připsali dvanáctou výhru v řadě a neohroženě kralují extralize. Hokejisté Zlína se trefili dvakrát v přesilovce a dvakrát vedli, trefit se mohl i Petr Leška z nařízeného trestného střílení. To se mu však nepovedlo a Třinec zásluhou Galvase pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal. O vítězství Ocelářů pak rozhodl v prodloužení Rostislav Klesla.

Reportáž a video z utkání

Sestřih utkání Zlín - Třinec

Sparta - Litvínov 7:1

Do zápasu nevstoupili dobře a již po třech minutách proti Litvínovu prohrávali. Hokejisté Sparty však utkání s Vervou dokonale otočili. Druhému celku extraligy nasázeli sedm branek, vyhráli 7:1 a na svého soupeře v tabulce ztrácí již jen bod. Zároveň Severočechy, kteří přišli o sérii pěti výher, porazili poprvé v sezoně.

Sestřih utkání Sparta - Litvínov

Brno - Slavia 5:2

V první třetině to vypadalo na řádné překvapení. Beznadějně poslední tým extraligy Slavia, která prohrála patnáct z posledních šestnácti utkání, se dostala do dvoubrankového vedení brankami Sklenáře a Holce. Jenže Kometa ve druhé třetině vyrovnala a ve třetí přidala další tři branky a žádný šok nedopustila.

Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Slavia

Olomouc - Hradec Králové 1:4

Hradecký Mountfield po vynucené pauze, způsobené chřipkovou epidemií, konečně zaznamenal první tři body. Na ledě Olomouce se mu podařilo vyhrát 4:1, a upevňuje si tak šestou pozici, která by znamenala přímý postup do play-off.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Hradec Králové

Pardubice - Plzeň 3:4 PP

Plzeňští hokejisté nakonec zvítězili v Pardubicích, cestu ke dvěma bodům však měli notně ztíženou. Po dvou třetinách sice vedli 3:0, Pardubicím se však ve třetí části povedl velký comeback, který domácím zajistil alespoň bod. Trenér Miloš Říha starší tak poprvé po svém příchodu na střídačků Východočechů s týmem prohrál. Duel rozhodl 22 sekund před koncem prodloužení v přesilové hře Nicholas Johnson.

Sestřih a ohlasy utkání Pardubice - Plzeň

Liberec - Karlovy Vary 1:0

Bílí Tygři vybojovali důležité tři body v boji o play-off. Díky jedinému gólu ve třetí třetině, který Liberci vystřelil Tomáš Urban, jsou momentálně na osmém místě. Liberec tak potvrdil, že se může spolehnout na domácí prostředí, poosmé v řadě zde bodoval. Naopak Karlovy Vary se propadají tabulkou, popáté v řadě nedokázaly vyhrát.