pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Hokejisté Sparty po více než dvou letech vyhráli na ledě Kladna

Kladno - Hokejisté pražské Sparty po více než dvou letech vyhráli na ledě Kladna. Naposledy se jim to podařilo v únoru 2006. V sedmém extraligovém kole ovládli svěřenci trenéra Františka Výborného středočeské derby a po výsledku 4:1 si připsali třetí výhru za sebou.

Utkání Kladno - Sparta

Sparta vyhrála v Kladně i díky přesilovým hrám, ve kterých vstřelila dvě branky, další přidala krátce po návratu vyloučeného hráče na led. Dvěma góly a asistencí se na zisku tří bodů podílel kapitán David Výborný.

Domácí se museli v prestižním zápase obejít bez dosavadní brankářské jedničky Kopřivy, který ulehl se střevní chřipkou. Na jeho místo se poprvé v sezoně postavil Orct, který pět dní netrénoval. Měl totiž poraněnou ruku.

Sparťané dali na hned úvod dva góly

V úvodu duelu ale moc práce neměl. Oba týmy spíše vyčkávaly na chyby soupeře a nehnaly se do útoku. Do první šance se dostal ve 4. minutě Rudovský, ale i díky Vojtově faulu přesně nezakončil. Výraznou příležitost otevřít skóre měl v 8. minutě osamocený Tomajko, jenž ale Pöpperleho v brance Sparty neprostřelil.

Následně byl vyloučen Bělohlav, Sparta sice jeho faul nepotrestala, ale pět vteřin po návratu zkušeného útočníka se prosadil Výborný. Na druhé straně zahrozili Diviš s Procházkou, ale skórovali opět hosté. Broš nejprve nemířil přesně, ale v přesilovce se již nemýlil.

Kladno snížilo až ve druhé třetině

Ještě v první třetině mohl snížit Tenkrát, ale Kladno se dočkalo až po první přestávce. Na konci přesné kombinace v početní výhodě byl Martin Procházka. Vyrovnat mohli domácí při následných přesilovkách, kdy byli postupně vyloučeni tři sparťané. Kladenští však získali pouze převahu, dobře chytajícího Pöpperleho překonat nedokázali.

A ve 37. minutě toho litovali. Na trestnou lavici putoval Bělohlav a soupeř výhodu jednoho hráče v poli za šest vteřin potrestal, když Ručinský doklepl Tonovu střelu prakticky do prázdné branky. Orct totiž stál u druhé tyčky.

Sparta si poté dvoubrankový náskok dlouho v pohodě hlídala. Při 80 vteřin dlouhé přesilovce čtyři na tři mohla přidat čtvrtý gól, což se jí nepovedlo. Neprosadil se ani v oslabení osamocený Kratěna. Nakonec se ale přece jen hosté dalšího gólu dočkali. Na konečných 4:1 upravil Výborný.

Zdroj: ČT24, ČTK