neděle 26. března 2017 Emanuel

Budějovičtí heroicky otočili zápas s Kladnem

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic porazili celek Kladna 4:2 a dočkali se tak premiérové výhry v domácím prostředí. V průběhu zápasu se jim povedl dokonalý, obrat, když prohrávali ve 13. minutě již o dva góly. O obrat se nejvíce zasloužili útočníci Tomáš Kůrka s Ivanem Humlem, kteří si připsali po gólu a asistenci. Výhra v Budvar aréně však přišla až na čtvrtý pokus po předchozích porážkách se Slavií, Vítkovicemi a Litvínovem.

Radost českobudějovických hokejistů

Bez kapitána Sailera, kterého trápí třísla, odstartovali domácí další pokus o nápravu pošramocené reputace a také debaklu 4:9 z Plzně hodně nešťastně. První pětka špatně pokryla rychle bruslící Středočechy, jimž stačilo 48 vteřin k otevření skóre. Růžička nahodil puk do pásma, následnou střelu Frolíka gólman Turek stěží vyrazil a Tomajko pohodlně doklepával do odkryté branky.

O chvíli později na protější straně naopak Sičák v přesilovce netrefil odkrytou branku Kladna. Strážce budějovické svatyně poté zmařil příležitosti Kally a bekhendem střílejícího Stielera, ale v následujícím oslabení tří proti pěti nestačil zareagovat na střelu Hájka od modré čáry a hosté se podruhé radovali. Prostřední dějství bylo oboustranně opatrnější, hosté mohli přidat gólovou pojistku během 97 vteřin dlouhé přesilovky 5:3, budějovickou tvrz však obléhali bez úspěchu. Sotva se utkání přehouplo do druhé poloviny, využil Huml nedorozumění mezi kladenskými hráči, se snadno získaným kotoučem se protáhl po pravé straně do útočného pásma, přes obránce nahrál sprintujícímu Tomanovi a ten ranou z voleje vyrovnal.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté. Z prostoru mezi kruhy pálil Tomajko, střelu však svým tělem obětavě zastavil padající Frolo. Brzy na to Tenkrát prokličkoval s pukem až před Turka, ale skóroval nedokázal. Před brankářem Kopřivou pak chyboval jeho spoluhráč Pavlas, domácí štírek Hřebejk však neměl dost klidu k zakončení.V 52. minutě rozhodčí signalizoval vyloučení kladenského hráče, Kůrka využil chvilkové ztráty koncentrace hostujícího týmu, bleskově se protáhl po levém křídle a střelou po ledě potřetí poslal puk za záda překvapeného Kopřivy. Necelé čtyři minuty před koncem padlo rozhodnutí. Nejlepší hráč zápasu Huml vyhrál buly po Turkově levici, puk se dostal k Dudovi, jenž přesně našel na levém křídle Kůrku, dvojice Kůrka - Huml se řítila na samotného beka Nádašdiho a Humlovo zakončení bylo přesné.