středa 22. listopadu 2017 Cecílie
24. kolo

Boleslav zaskočila Kometu a vyhrála venku 3:2

aktualizováno 25. 11. 2014 21:18

Brno – Série pěti výher v řadě skončila - Kometa Brno na svém ledě nestačila na hostující Mladou Boleslav, která si odváží vítězství 3:2. Kometu zničily paradoxně vlastní přesilovky, v nichž dvakrát inkasovala a stav už dotáhnout nestihla v závěrečných, poněkud vypjatých momentech utkání.

Kometa Brno - Mladá Boleslav

Úvodní třetina mnoho brankových šancí nenabídla. Boleslavští hokejisté vsadili na defenzivní taktiku, se kterou si navzdory územní převaze Brňané nevěděli příliš rady a nedokázali se prosadit v koncovce. Pozornou obranu prokládali navíc hosté rychlými protiútoky. Kritická chvíle potkala Kometu v poslední minutě úvodní třetiny, kdy po faulech Koreise a Dočekala získala Boleslav hned v úvodu druhého dějství 89 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

Během ní ale hosté ani jednou vážněji brankáře Čiliaka neohrozili. Vynahradili si to ve 28. minutě při vlastním oslabení. Nejdříve domácí Honejsek trefil tyčku, z následného protiútoku zaváhal obránce Kempný, kterému nevyšel riskantní pokus zachytit puk. Tím se otevřela cesta Látalovi, který forhendovým blafákem překonal Čiliaka.

Po inkasovaném gólu přidali Brňané na obrátkách. Tlačili se do útoku, ovšem chyby v kombinační souhře využívali hosté k bleskovým výpadům do otevřené obrany protivníka. Těsně před koncem druhé třetiny si první útok Komety vypracoval vyloženou šanci, Vojtěch Němec měl před sebou prázdnou branku, ale trefil pouze tyčku.

V rozmezí pouhých 38 sekund v úvodu druhé třetiny inkasovala Kometa další dva góly. Nejprve ve vlastním oslabení překonal Čiliaka Robar a svůj druhý gól v zápase vstřelil Látal. Kometa se pokoušela výsledek ještě korigovat a Čermák snížil, Burian navíc opět rozezvučel tyčku. Čtyři sekundy před koncem se při přesilovce trefil Kempný, bojovně naladěná Boleslav už si však plný bodový zisk nenechala vzít.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 51. L. Čermák (Honejsek), 60. Kempný (Ton, J. Hruška) - 28. M. Látal (Robar, M. Hruška), 42. Robar (Mikulík), 42. M. Látal (Pacovský, Musil). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7 056.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Mladá Boleslav: M. Růžička - Vidmar, Stříteský, Kučný, M. Hruška, Trška, Robar, R. Čermák - Mikulík, Pabiška, Klimenta - Jarůšek, D. Výborný, Lenc - M. Látal, Musil, Pacovský - Rys, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Karel Beran (Brno): "Věděli jsme, že Mladá Boleslav třikrát vyhrála a má dobré výsledky na ledě soupeřů. Dvě třetiny byl soupeř lepší, výborně bruslil. Těžko jsme se dostávali do šancí. Přežili jsme dvakrát přesilovku soupeře pět na tři, což v součtu trvalo celé dvě minuty. Asi rozhodla Němcova šance v závěru druhé třetiny, kdy trefil tyčku. Dostali jsme dva góly při naší přesilovce, což také utkání ovlivnilo. Po první naší brance jsme v poslední třetině zvýšili tlak, ale už bylo na zvrat pozdě. Musím konstatovat, že nás soupeř přehrál a my se jen obtížně prosazovali."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Naše motto před zápasem bylo, že Brno u nás začalo úspěšnou jízdu, kterou mělo až do dneška. Řekli jsme si, že se ji pokusíme zastavit, což se nám podařilo. Bodový zisk je úžasný. Před utkáním jsme považovali za úspěch jakýkoliv bodový zisk. Zápas se pro nás vyvíjel pozitivně, měli jsme přesilovky pět na tři, dostávali jsme se do hry, přestříleli jsme soupeře, přežili jsme i vyložené šance protivníka. Štěstí bylo na naší straně. Dostali jsme se do třígólového vedení. Potom Brno přidalo v důrazu a ofenzivě. My jsme se nechali trošku ukolébat. Vítězství si moc ceníme, podali jsme kolektivní výkon. Nerad bych někoho vyzvedával. Ale Růžička byl po několika měsících v brance a podal velmi kvalitní výkon. Ovšem nejlepším hráčem byl dnes u nás tým."