neděle 26. března 2017 Emanuel

Plzeň opět vyhrála, tentokrát rozstřílela České Budějovice

Plzeň - Hokejisté Plzně deklasovali v pátém extraligovém kole České Budějovice 9:4 a jako jediný v soutěži tak mají plný počet bodů. Západočeši rozhodli po dvou třetinách vyrovnaný souboj ve třetí části, ve které vstřelili pět branek. Ofenzivu Lasselsbergeru řídili Důras s Fabušem se dvěma trefami a stejným počtem asistencí.

Martin Straka

Kouč Jihočechů Bokroš do Plzně přivezl mužstvo s výrazně pozměněnými útoky a navíc do branky místo nachlazeného Turka postavil mladíka Kováře. Již ve třetí minutě ovšem přebruslil Straka hostujícího Tomana, ten jeho průnik zastavil jen za cenu faulu a Vlasák tak dostal šanci na trestné střílení, které bezpečně proměnil.

Hosté ale dokázali rychle odpovědět, když po Dudově akci překonal plzeňského gólmana Málka střelou po ledě z mezikruží Huml. Domácí hnáni zaplněnými tribunami se tlačili do ofenzivy, hosté ale pozorně bránili střední pásmo a po zisku kotouče rychle vyráželi do protiútoku. Po přečíslení dvou na jednoho pálil Hřebejk, Málek ale jeho pokus zastavil. To na druhé straně Důras objel branku a jeho přihrávku proměnil volný Matějovský ve druhý gól. Ještě do přestávky ale hosté opět srovnali skóre, když přesilovkou Sičákovu střelu úspěšně tečoval Huml.

Českobudějovičtí poprvé skórovali až v polovině zápasu

Domácím se tentokrát hra v početních výhodách moc nevedla, nebezpečnější byli paradoxně ve vlastním oslabení. Benákova sražená přihrávka z úvodu prostřední části skončila na tyči. Podobně dopadla i střela Dudy do poloodkryté branky. Jihočeši se poprvé do vedení dostali až po polovině zápasu, kdy domácí obrana opět špatně střežila prostor okolo brankoviště a Gulaš se prosadil střelou mezi Málkovy betony.

Domácí se poté dostali pod drtivý nápor, ale se štěstím ho přečkali a vyrovnání jim přinesla bekhendová střela Důrase. V závěru druhé třetiny s pomocí odrazu českobudějovické obrany vrátil Plzni vedení těžkého úhlu Fabuš. O necelou minutu později ovšem po přihrávce Tomana od hrazení vyrovnal na 4:4 další tečí Kůrka.

Drtivý plzeňský finiš

Vstup do třetí třetiny měli domácí vynikající. Nejprve se po krásné kombinaci s Hudecem trefil přesně do levého horního rohu Kovářovy branky Důras. O 53 vteřin později sice Benák při střele během dvojnásobné přesilovky zlomil hůl, ale neočekávaná dráha kotouče Kováře překvapila a Západočeši vedli o dvě branky.

Hosté byli v těžkém útlumu a kazili i jednoduché přihrávky, za což je potrestal sebevědomým průnikem zakončeným přesnou táhlou střelou Čakajík. Na čtyřgólový rozdíl zvýšil za dalších 74 vteřin po ukázkové kombinaci celého prvního útoku domácích zblízka Vlasák. Zbytek utkání rozkouskovalo množství vyloučení. Poslední minutě při jedné z přesilovek zvýšil na pro hosty hrozivých tvrdou ranou Fabuš.