pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Hokejisté Kladna s přehledem deklasovali Pardubice

Kladno - Hokejisté Kladna prodloužili svou sérii neporazitelnosti na začátku sezony, když v 5. kole extraligy porazili Pardubice 5:1. Proti Moelleru tak Středočeši uspěli na domácím ledě počtvrté za sebou a vrátili se na průběžnou druhou příčku tabulky. Gólman Miroslav Kopřiva inkasoval až necelé tři minuty před koncem, za poslední čtyři zápasy tak obdržel celkem jen čtyři branky.

Kladenští hokejisté

První třetina byla z obou stran velmi opatrná a mnoho gólových příležitostí se v ní tak neurodilo. Nepříliš šťastně oslavil návrat na led po jarní operaci kolena hostující útočník Pucher, který na začátku třetí minuty putoval na trestnou lavici a jeho přestupek pomohl Středočechům do vedení. Pucher si sice odpykal celé dvě minuty trestu, když však vyrazil na pomoc spoluhráčům do obranného pásma, vystřelil Skrbek a puk pod horní tyčku Lašákovy svatyně usměrnil pohotovou tečí Frolík.

Kladno vedoucí gól uklidnil a v dalším průběhu úvodní části bylo o něco aktivnějším týmem. Pěknou individuální akcí se blýskl Tenkrát, v závěru svého sóla mu však sebral radost hostující gólman Lašák. V 16. minutě se po tlaku Kladna ocitl ve výborné pozici mezi kruhy zcela osamocený Bělohlav, střela mu však nesedla ideálně a Lašák si tak bez problémů poradil. Těsně před první přestávkou zkoušel štěstí několika opakovanými dorážkami Tvrdík, domácí brankář Kopřiva však odolal.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se celý zápas definitivně zlomil ve prospěch Středočechů. Pouhých 25 vteřin po jejím zahájení se do přečíslení dvou na jednoho dostali Martin Procházka s Divišem, který tečovanou střelou zvýšil na 2:0. Necelé dvě minuty po té chtěl při dalším přečíslení v přesilovce přihrát Tenkrát, hostujícím obráncem zablokovaný puk se k němu vrátil, Tenkrát zvolil pro změnu střelu a byl neomylný.

Moeller mohl vrátit do hry Pivko, když se však vyhnul kličkou Kopřivovi, domácí gólman ho stihl v hodně nadějné šanci podrazit a vyvázl s dvouminutovým trestem. Poté se vylučovalo na obou stranách, přibývalo potyček a šarvátek, ale jediným týmem, který věděl, jak naložit s přesilovkou, bylo Kladno. Ve 36. minutě hráli domácí 63 vteřin čtyři na tři, Kallovu první střelu ještě stihl Lašák vytěsnit, ale za pár vteřin při stejné situaci již zareagovat nestihl. Další velkou šanci ještě promarnil po přečíslení dvou na jednoho Tomajko, když ho vychytal Lašák.

Závěrečná část se za jednoznačného stavu 4:0 pro domácí odehrávala pouze z povinnosti, neboť na hostech bylo patrné, že nemají psychické ani fyzické síly na zvrat. Do jejich branky nastoupil místo Lašáka náhradník Růžička, ale ani on čisté konto dlouho neuhájil. Nejprve šokoval všechny přítomné Bělohlav, když nedokázal z brankoviště zamířit lépe než do tyčky, ale vzápětí propálil svého jmenovce od modré domácí bek David Růžička. Hosté se dočkali necelé tři minuty před koncem pouze čestného úspěchu.