Studio Time Out

Slavia vyhrála v Litvínově, Olomouc přehrála i Vítkovice a Třinec se vrátil do čela

Praha - Překvapivé výhry hostů přineslo 21. extraligové kolo. Díky uspěchu Slavie v Litvínově se do čela tabulky vrátil Třinec, který zvítězil v Karlových Varech 4:2. Poslední Zlín uspěl na ledě Sparty v prodloužení 4:3. Doma se po velmi dlouhé době dočkal výhry nováček z Mladé Boleslavi.

Utkání Pardubice - Liberec
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Plzeň - Brno 3:5

Vedla o dva góly, ale nakonec o stejný počet branek prohrála. Plzeň podlehla Kometě 3:5, brněnští hokejisté tak již v osmém utkání v řadě bodovali a dostali se již na šesté místo v tabulce. O vítězství Brna rozhodl tři minuty před koncem Vondráček, který zároveň přidal pátý gól do prázdné brány.

Reportáž z utkání

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Brno

Karlovy Vary - Třinec 2:4

Domácí prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů, přestože vedli 2:1. Oceláři však naplno zužitkovali vyloučení domácího beka Jana Tomečka na pět minut a do konce zápasu a třemi přesilovkovými trefami duel otočili. Při zaváhání Litvínova se Slavií (0:1) se Třinečtí vrátili zpět do čela tabulky. Všechny branky padly v úvodní třetině.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Třinec

Olomouc - Vítkovice 4:1

Olomoučtí tak bodovali poosmé z posledních devíti duelů, přičemž sedm z nich dokázali vyhrát. Ostravané naopak prohráli čtvrté z posledních svých pěti vystoupení a zůstávají předposlední.

Sestřih utkání Olomouc - Vítkovice

Sparta - Zlín 3:4 PP

Hokejisté posledního Zlína se přiblížili ke třináctým Vítkovicím na rozdíl dvou bodů. O druhém vítězství úřadujícího mistra za sebou v nastavení rozhodl v čase 60:41 kapitán Petr Čajánek.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Zlín

Pardubice - Liberec 2:5

Liberec zvítězil na ledě Pardubic díky gólům reprezentantů Fillipiho a Valského. Dále se trefil Kolmann a Bartek. Vyloučen do konce utkání byl ale za úder vyrážečkou jeho brankář Ján Lašák. Jeho nástupce Marek Schwarz zase předvedl obrovskou chybu, když si do vlastní branky po odrazu od mantinelu srazil bruslí nahozený puk.

Sestřih utkání Pardubice - Liberec

Litvínov - Slavia 0:1

Litvínovští hokejisté ztratili prvenství v extralize, když v domácím prostředí podlehli Slavii 0:1. Verva v posledních deseti utkáních nebodovala jen třikrát a dvakrát byli jejich přemožiteli právě Pražané. O výhru Slavie se postaral v jedenácté minutě Tomica.

Sestřih utkání Litvínov - Slavia

Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:1

Středočeši uspěli na svém ledě poprvé od 26. září a teprve podruhé v sezoně. Nováček soutěže tak zároveň přerušil pětizápasovou šňůru porážek, během níž si připsal na konto jediný bod.