sobota 16. prosince 2017 Albína
20. kolo

Třinec v Boleslavi otočil zápas během 27 vteřin, Středočeši opět padli

aktualizováno 14. 11. 2014 21:17

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi ve 20. extraligovém kole podlehli na svém ledě Třinci 2:4 a prohráli popáté v řadě. Klíčový krok k výhře udělali hosté po polovině druhé třetiny, kdy během 27 vteřin otočili z 1:2 na 3:2. Extraligový nováček doma ztratil devátý z deseti zápasů.

Mladá Boleslav - Třinec

Oceláři získali v posledních pěti zápasech jen pět bodů, v Mladé Boleslavi navíc postrádali Galvase, Irgla, Plíhala, Žejdla a Kleslu. Během slabšího úvodu první třetiny domácí nevyužili dvě přesilovky, zatímco Třinec prokázal efektivitu v početní výhodě hned při prvním trestu Stříteského, jehož faul potrestal Kreps bekhendovou dorážkou.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a Lenc ve 23. minutě pohotovým doklepnutím Látalovy střely srovnal na 1:1. O čtyři minuty později Bárta posunul nováčka do vedení, když po vhazování v útočném pásmu zůstal volný před Hrubcem, ale v dalším průběhu prostřední třetiny Mladá Boleslav nezvládla klíčovou pasáž zápasu.

Nejprve na přelomu poloviny zápasu nevyužila drtivý přesilovkový tlak při trestu Trončinského a hned po ubráněném oslabení Ocelářům stačilo 27 vteřin, aby dvěma góly otočili skóre na 3:2. Na Hrňovu střelu na bližší tyč navázal při dalším útoku Orsava tečí Noskovy rány od modré. V závěru druhé třetiny domácí navíc nevyužili ani 112 vteřin trvající přesilovku pět na tři. Mnohem lépe s dvojnásobnou přesilovkou naložili hosté.

V polovině třetí třetiny jim stačilo na její využití patnáct vteřin, po kterých se Rothovo nahození odrazilo do branky zřejmě od boleslavského obránce Vidmara. Středočeši se snažili zdramatizovat závěr při početní výhodě tři minuty před koncem, ale Výborného v šanci vychytal Hrubec a Pacovského gólová teč neplatila kvůli postavení hráče v brankovišti.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Třinec

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Lenc (M. Látal), 27. Bárta (Hyka, D. Výborný) - 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 3 783.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Ovčačík, Trška, Kučný, R. Čermák - Mikulík, Broš, Klimenta - Hyka, D. Výborný, Bárta - M. Látal, Vrbata, Lenc - Pacovský, Kubica, Rys - Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Třinec: Hrubec - Lihnart, Roth, Trončinský, Nosek, M. Doudera, Matyáš, L. Doudera - Orsava, Kreps, Hrňa - Adamský, Polanský, Dravecký - Rufer, M. Růžička, Rákos - Matuš, Kindl, Jašek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Našemu mužstvu není moc co vytknout. Rozhodly přesilové hry, což je jediná věc, ve které jsme dnes neobstáli. Co se týče nasazení, bojovnosti a plnění taktických pokynů, myslím, že to bylo v pořádku. Síla soupeře byla veliká, takže nezbývá, než mu pogratulovat k vítězství."

Jiří Kalous (Třinec): "Bylo to výborné utkání. Jedním z klíčovým momentů bylo ubráněné téměř dvouminutové oslabení tři na pět na konci druhé třetiny. V několika dalších šancích domácích nás výborně podržel brankář Hrubec. Povedlo se nám vstřelit i dva přesilovkové góly. To, že jsme tu uhráli tři body, považuju za velmi dobrý výsledek, za který jsme vděční."