FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Irgl dal Vítkovicím dvě branky a zajistil Třinci tři body

Ostrava – Dříve za Vítkovice válel, tentokrát je potopil. Dvě branky nejsledovanějšího protagonisty Zbyňka Irgla rozhodly o výhře Třince v předehrávce 17. kola na ledě ostravského celku 2:0. Brankář Šimon Hrubec už popáté v sezoně nekapituloval a postaral se tak o ukončení vítkovické minisérie dvou výher v prodloužení.

Třinecký Zbyněk Irgl (v bílém) v utkání proti Vítkovicím
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Vítkovicím těsně před utkáním vypadlo křídlo elitní řady Huna marodící s virózou a tým, která se zvedá z nejhoršího, začal i s novou posilou Tomášem Svobodou odvážně až ledabyle. Už po patnácti sekundách vpadl do velké díry v defenzivě Kreps a jeho nebezpečný brejk z pravého křídla Dolejš zneškodnil. Třinec v úvodu na Dolejše zle dorážel a v druhé minutě měli domácí štěstí, že Jaškovu dorážka doklouzala vedle tyče.

Exvítkovický útočník měl při návratu na ostravský led sil na rozdávání a byl až nepolapitelný. Dolejše znovu postrašil v úvodu druhé části, ale domácí brankář jeho opakovaným ranám odolal. Ostravané naopak po nadějném startu nemohli najít cestu před Hrubce. Tím spíše je musela mrzet nevyužitá příležitost Kováře, jehož dorážka v přesilovce uvízla kdesi pod betonem. A zejména moment z 26. minuty: Szturc se Stehlíkem jeli ve dvou sami na třineckou branku, ale Stehlík přes Hrubcovu nohu zívající klec netrefil.

Při signalizovaném trestu tak podruhé udeřil Irgl. Jeho nahození prošlo ve 32. minutě lesem těl a bruslí až za Dolejšova záda. Irgl měl i několik příležitostí k završení čistého hattricku, ale neměl přesnou mušku. Kreps naopak v 35. minutě kotouč do brány dostal potřetí, ale kvůli přerušení hry gól neplatil.

Vítkovice se všemožně v závěru snažily snížit na rozdíl gólu. Měly tlak i pár šancí, ale Hrubce nepřelstil zblízka ani Zíb. Závěr si hosté zkušeně pohlídali a soupeře nepustili ani k power play.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Třinec

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Irgl (Polanský, Orsava), 32. Irgl (Galvas). Rozhodčí: Homola, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 9 136.

Vítkovice: Dolejš - Zíb, Kovář, Čerešňák, Šenkeřík, Pastor, Stehlík - Vandas, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Šedivý, Húževka, Szturc - J. Káňa, Kolouch, P. Zdráhal - od 21. navíc Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský - Kreps, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Jašek, Orsava - Chmielewski, Kindl, Ciencala. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Peter Oremus (Vítkovice): "Viděli jsme dobrý hokej. Mrzí nás hlavně druhá třetina, kdy jsme z přesilovek nedali gól. Vytvořili jsme slabý tlak na bránu. Nemůžeme být spokojeni s tím, že jsme nedali gól, to na Třinec nestačí. Ale hráči jinak odvedli maximum."

Václav Varaďa (Třinec): "My jsme po těch porážkách chtěli zabrat. Tušili jsme těžké utkání, Vítkovice se zvedly. Dnešní utkání bylo ve skvělé atmosféře, připomínalo to zápas play off. Jsme rádi za ten šťastný konec pro nás. Po úvodní brance jsme byli lepším týmem. I přes snahu domácích jsme měli větší šance my. Těší nás, že se prosadil Zbyněk Irgl. Pro něj to bylo speciální utkání, nic lepšího si nemohl přát."