SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Třebíč už nevede 1. ligu, do čela se vyhoupl Chomutov

Praha - Hokejisté Třebíče poprvé v této sezoně 1. ligy prohráli v základní hrací době a nezdar s Havířovem okamžitě pocítili. Z prvního místa spadli až na třetí, před ně se dostaly celky Chomutova a Litoměřic. Teprve druhé výhry se v dnešním 14. kole dočkali hráči Havlíčkova Brodu, kteří přemohli na svém ledě Ústí nad Labem.

Hokejový puk
zdroj: ČT24

Špatný den Třebíče umocnil fakt, že svému soupeři nedala ani gól. Duel rozhodla jediná branka z úvodu závěrečné třetiny. Slovinský obránce Jurij Repe ihned po buly nahodil puk na třebíčskou branku a k údivu všech skončil jeho nepříliš prudký pokus v síti.

Ani Chomutov nijak střelecky nezářil. Proti Kadani mu v lokálním derby klubů, které spolu ovšem spolupracují, stačily na tři body dvě trefy. Brankář Miroslav Kopřiva totiž podruhé za sebou neinkasoval a čisté konto drží už téměř 139 minut.

Faktorem úspěchu Litoměřic je zase domácí prostředí. V Kalich aréně dosud vyhrály všech sedm duelů, dnes odjel s prázdnou Prostějov. Nováček soutěže se navíc na předposledním místě musí ohlížet za sebe, neboť Havlíčkův Brod se mu poté, co udolal Ústí nad Labem 2:1, přiblížil na rozdíl jediného bodu. Hráči Rebelu si museli počkat na výhru o 20 minut déle, neboť autobus se soupeřem uvízl na dálnici.

Výsledky 14. kola první hokejové ligy

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 34. Maliník, 50. Rousek - 46. Budínský. Rozhodčí: Bejček - Polák, Reich. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 627.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 29. a 56. Berger, 44. Vávra, 46. A. Holík - 39. Havlín. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poruba. Vyloučení: 8:7, navíc Ordoš 10 min., Bittner (oba Benátky) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1 144.

Litoměřice - Prostějov 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky: 20. a 36. Procházka, 27. Špelda, 28. Míka, 59. Dvořáček - 28. Kovařík, 30. Kubica. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. Diváci: 800.

Jihlava - České Budějovice 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 30. Štebih, 36. Důras - 3. Kuchejda, 25. Heřman, 64. J. Straka. Rozhodčí: Šutara - Adamec, Moravec. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváci: 2 108.

Most - Kladno 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 3. Nedrda, 47. Gerhát - 31. Rudovský, 54. Hořava, 62. Tenkrát. Rozhodčí: Grech - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 543.

Chomutov - Kadaň 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Hovorka, 29. D. Kaše. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 2784.

Třebíč - Havířov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 42. Repe. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 1 410.