sobota 22. července 2017 Magdaléna

Slepené góly pomohly Slavii k těsné výhře nad Spartou

aktualizováno 16. 9. 2008 23:38

Praha - Hokejisté Slavie vyhráli první pražské derby sezony, když porazili Spartu 2:1. Úřadující mistr rozhodl o své výhře před rekordní návštěvou sezony 10.185 diváků v rozmezí 22 vteřin druhé třetiny, kdy se prosadili David Hruška a Jiří Doležal.

Utkání Slavia - Sparta

Slavia začala i druhý domácí zápas v sezoně slavnostně. Ke stropu O2 Areny vyvěsila plaketu se jménem svého bývalého hráče Michala Supa a číslem 8, které následně oficiálně vyřadila ze své sestavy. Na první šanci utkání ale museli diváci čekat až do 6. minuty, kdy se před Pöpperleho prosadil Beránek. Sparťanský gólman však jeho střelu vyrazil.

Pak přišly příležitosti Sparty. Na trestnou lavici usedli Novák s Vašíčkem a hosté hráli 93 vteřin v pěti proti třem. Aktivní byl zejména Výborný, jenž trefil tyč a následně jej vychytal Svoboda. Domácí se však ubránili, v 11. minutě neinkasovali ani po další možnosti Výborného po nepřesné rozehrávce. Podobně však dopadl na druhé straně Bednář a při přesilovce i Doležal. Pöpperle byl stejně jako Svoboda pozorný.

V úvodu druhé třetiny se ale už více než deset tisíc diváků v libeňské hale gólu dočkalo. Při Novákově vyloučení mířil nejprve Netík nad, ale o pár vteřin později Výborný tečoval Černoškovo nahození od modré čáry a dočkal se tak premiérové branky po své letním návratu ze zámoří. Vedení ale vyburcovalo Slavii ke zvýšení aktivity a před Pöpperlem bylo rušno. Jeho pozornost vyzkoušeli Červenka a Bednář, ani jeden z nich však neuspěl.

Následně se ale v rozmezí 22 vteřin podařilo domácím zápas otočit. Nejprve vyrovnal Hruška, jemuž sparťanská obrana dovolila luxus dorazit si svou vlastní střelu a následně se po přečíslení tři na jednoho prosadil Doležal. Najednou to byla Sparta, která se musela tlačit do útoku. Úřadující mistr však pozorně bránila a nepouštěla soupeře do větších příležitostí.

Ve 41. minutě měli naopak blízko ke třetí brance Beránek s Hruškou, ale neuspěli stejně jako osamocený slavistický kapitán o čtyři minuty později. Sparta nedokázala potrestat ani dvě Doležalova vyloučení, při Beránkově trestu spálil další svou šanci Výborný, a tak Slavia cennou výhru uhájila. I díky tomu, že o možnou power play připravil Spartu Ručinského faul.

Výsledky - 4. kolo:

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Polanský (Andersons, D. Květoň) - 32. Klimenta (Jareš, Podkonický), 33. Pletka (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:11, navíc Peterek (Třinec) 10 minut. Bez využití. Diváci: 2946.

RI Okna Zlín - Vítkovice Steel 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Rachůnek, 21. Matějka, 33. Balaštík (Galvas, Hamrlík), 54. Köhler (Hamrlík) - 27. R. Hruška, 30. Šimíček (Jurečka), 49. Jurečka (Trnka). Rozhodčí: Vampola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 11:9, navíc Balán - Stehlík, Krstev všichni 5 min. a do konce utkání, M. Barinka 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3612.

BK Mladá Boleslav - Geus Okna Kladno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Boháč (Bauer) - 8. Martin Procházka (Patera), 54. Bělohlav (Patera, Diviš). Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Tenkrát (Kladno) 5 min. a do utkání. Bez využití. Diváci: 3984.

Mountfield České Budějovice - Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Mertl (Vak), 15. Mertl (Frolo, Duda), 18. L. Květoň (M. Hudec) - 32. Černý (V. Hübl), 36. V. Hübl (Trávníček), 42. Bahenský (Mach), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4920.

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Vlasák (Benák, Kracík), 39. Kracík (Straka), 60. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 4145.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. D. Hruška (Doležal), 32. Doležal (Bednář) - 23. D. Výborný (Černošek, Ručinský). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 10.185.

Zápas Pardubic se Znojmem se hraje až v úterý 28. října.

Zdroj: ČT24, ČTK