pondělí 21. srpna 2017 Johana
4. kolo

Slavia potřetí v sezoně vyhrála, duel s Plzní rozhodl Vlasák

aktualizováno 19. 9. 2014 21:14

Praha - Hokejisté Slavie zvládli i druhé domácí utkání v sezoně a po výhře nad Plzní 2:1 odešli ve čtvrtém kole extraligy potřetí z ledu jako vítězové. O tříbodový zisk Pražanů se postaral ještě před polovinou zápasu Tomáš Vlasák, který do Slavie před sezonou přišel právě z Plzně. Hostující Ryan Hollweg nedohrál kvůli vyššímu trestu druhý ze tří zápasů, ke kterým v sezoně nastoupil.

Tomáš Vlasák v utkání proti Plzni

Domácí se ujali vedení v 6. minutě. Obránce Krejčí pohotově trefil puk, který daleko před sebe vyrazil gólman Machovský. První velkou šanci na vyrovnání měli Plzeňští ve 12. minutě, kdy rozhodčí postupně vyloučil Nováka a Bednáře. Více než minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale Plzeň nevyužila. Tvrdé střely od modré před brankou nikdo nedorážel.

Do druhé části vstoupila Plzeň výrazně aktivněji, ale domácí snahy o vyrovnání utnuli ve 22. minutě. Vlasák tečoval puk na hranici brankoviště a Slavia vedla 2:0. Plzni se podařilo snížit po necelých dvou minutách. Po chybě u mantinelu posunul Kratěna puk na Pletku, který byl před Furchem sám a zakončil. V závěru druhé třetiny byla Plzeň aktivnější, ale vyrovnat nedokázala.

A případné vyrovnání si Plzeň zkomplikovala na začátku třetí části. Na trestnou lavici zamířil nejprve Johnson a hned vzápětí dostal Hollweg trest dvě minuty za hrubost a pět minut a osobní trest do konce utkání za faul kolenem. Slavia ale dvojnásobnou a následně dlouhou klasickou přesilovku nevyužila. V závěru byl dvakrát za sebou vyloučený Pletka, Plzeň se tak připravila o případný závěrečný tlak.

Sestřih a ohlasy utkání Slavia - Plzeň

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 6. Krejčí (Vas, J. Doležal), 23. Vlasák (Valach, Bednář) - 25. Pletka (Kratěna). Rozhodčí: Hodek, Homola - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2945.

Slavia Praha: Furch - Kolařík, Krejčí, Holub, Valach, Štich, J. Novák, Knot - Bednář, Vlasák, Tomica - M. Čermák, Vas, J. Doležal - Stránský, Klhůfek, Sklenář - Poletín, Tomek. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Pulpán, Mozík, J. Jeřábek, Kubka, Moravčík, Boháč - Kratěna, Simon, Pletka - Balej, Lev, Johnson - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Schleiss, Michel, M. Beran. Trenéři: Razým, Michal Straka a J. Špaček.

Josef Beránek (Slavia Praha): "Dnešní zápas byl důležitý. Po prohře v Pardubicích jsme k tomu v první třetině přistoupili zodpovědně. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, brzo jsme vedli. Pak jsme to museli odmakat do konce. Mohli jsme rozhodnout ve dvojnásobné přesilovce, tam se nám ale nepovedlo dát gól. Tohle utkání nás stálo spoustu sil, hodně nás podržel Dominik Furch."

Michal Straka (Škoda Plzeň): "Náš výkon v první třetině byl špatný. V podstatě jsme jen čekali, kdy dostaneme gól a ten gól samozřejmě přišel. Od druhé třetiny se ale naše hra zlepšila. Tam jsme sice dostali hned na začátku gól z buly, ale naštěstí jsme rychle dali kontaktní gól a myslím, že v druhé třetině to nebylo špatné. Zlepšili jsme pohyb, důraz. Pár šancí jsme měli. Ve třetí části jsme dělali nesmyslné fauly, to nás stálo dost sil. Pak už si to Slavia pohlídala."