pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan
1. kolo

Vary se uvedly debaklem v Litvínově

aktualizováno 12. 9. 2014 20:44

Litvínov - Hokejisté Litvínova vstoupili do extraligy jednoznačnou výhrou nad Karlovými Vary 5:0. Na výhře Severočechů v podkrušnohorském derby se dvěma góly a asistencí podílel útočník Viktor Hübl. Brankář Pavel Francouz udržel hned v prvním kole soutěže čisté konto.

Litvínov - Karlovy Vary

Domácím se ideálně vydařil vstup do utkání, do vedení se dostali již po 19 vteřinách, kdy se po zmatcích v hostující obraně trefil Hübl. Ve čtvrté minutě přebruslil Lukeš obránce Haranta, ale v pádu přestřelil Závorkovu branku. Na druhé straně se zapotil i Francouz, Tomečkovu střelu vytěsnil pravým betonem. Hostům se podařilo Francouze překonat, trefu Pšurného ale rozhodčí neuznali kvůli postavení mimo hru.

Karlovarští byli při chuti a napomohla jim k tomu i 45 vteřin dvojnásobná přesilová hra, ale Francouze překonat nedokázali. V závěru třetiny najížděl od poloviny hřiště sám na Závorku Martynek, puk se mu však zamotal mezi brusle a bylo po šanci. Závorka se vyznamenal hned v úvodu druhé části, nejprve lapil Hüblovu šanci a následně si poradil i s Jánského dorážkou. Jánský se branky nedočkal ani v 25. minutě, kdy se mu podařilo dotlačit puk za karlovarského gólmana, ale sudí branku neuznali kvůli faulu na brankáře.

V další šanci selhal Ručinský, který nedokázal trefit odkrytou branku. Na druhé straně se ihned z trestné zapojil do hry Štals, vsítil branku, ale ani ta nebyla uznána, Lotyš si pomohl vysokou holí. V polovině utkání prověřil ranou od modré Francouze Harant, ale domácí brankář byl pozorný. V 35. minutě našel Pavelka Piroše, ten ale nedokázal trefit prázdnou branku.

Mrzet ho to ale dlouho nemuselo, o pár vteřin později se totiž trefil podruhé Hübl a zvýšil na 2:0. A pro Severočechy bylo ještě veseleji, když ještě ve druhé části přidal třetí branku Zeman. Třetí část začala být zajímavá až ve své druhé polovině, nejprve si Závorka poradil s Trávníčkovým nájezdem, poté ale nestačil na Ručinského střelu švihem z mezikruží. V závěru utkání upravil na konečných 5:0 Lukeš, který krásně vymetl šibenici hostující branky.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Karlovy Vary

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahránky: 1. Hübl (Jánský), 36. Hübl (Jánský, Lukeš), 39. Zeman (Trávníček), 54. Ručinský (Hübl), 58. Lukeš (Kubát). Rozhodčí: Hradil, Šír - Charvát, Gebauer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 856.

Litvínov: Francouz - Gula, Kubát, Zeman, Sklenička, Pavelka, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Karlovy Vary: Závorka - Tomeček, Sičák, Rohan, Redlihs, Harant, Šmach - Duda, R. Hruška, Štals - D. Hruška, Balán, Vachovec - Tomeček, J. Kverka ml., R. Pšurný - Gorčík, Skuhravý, Heizer. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Radim Rulík (Litvínov): "Z naší strany to byl trpělivý výkon. Podařil se nám vstup do utkání, ale klíčové bylo zvýšit na 2:0 a poté i další branky byly důležité. Jsme rádi, že se nám podařil vstup do sezóny, dali jsme hodně branek a ještě udrželi vzadu čisté konto."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Začali jsme utkání naší hrubou chybou, kdy jsme soupeři darovali lacinou branku. Do druhé obdržené branky jsme se drželi, byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale poté se naše hra sesypala. Dnes nám extraliga nastavila zrcadlo a nebude to nic jednoduchého."