neděle 26. března 2017 Emanuel

Jágr podruhé nezazářil, Omsk v boji s Ufou padl

Omsk (Rusko) - Hokejisté Omsku nenavázali v druhém domácím vystoupení v sezoně v Kontinentální lize na středeční vysokou výhru nad Magnitogorskem 6:0 a dnes prohráli s dosud suverénní mistrovskou Ufou 1:5. Hvězda Avangardu Jaromír Jágr si v utkání svou bilanci jednoho gólu a dvou asistencí z předešlých čtyř zápasů nevylepšil a Omsk si připsal v pátém duelu sezony po předešlých dvou vítězstvích za sebou třetí porážku.

Jaromír Jágr

Zatímco český útok ve složení Jágr, Jakub Klepiš a Pavel Rosa se neprosadil a trenér Sergej Gersonskij jej rozdělil přeřazením Rosy do jiné formace, kompletní trio jejich krajanů v dresu Salavatu Julajev se zapsalo do statistik. Michal Mikeska a Miroslav Blaťák zaznamenali po asistenci a Leoš Čermák svou třetí trefou v sezoně v 58. minutě dovršil výsledek.

Letošního ruského šampiona, který bude hrát v základní skupině Ligy mistrů proti Českým Budějovicím, dostal do vedení i po Mikeskově akci v 9. minutě Konstantin Kolcov. V druhé části zvýšil z trestného střílení Pěrežogin, další gól Ufy přidal Ščadilov a na Kopějkinovo snížení odpověděl po Blaťákově přihrávce Siďjakin. Suverénní vstup Ufy do sezony korunoval Čermák, který dovršil čtvrtý plný bodový zisk klubu ve čtvrtém utkání.