Paralympijský magazín

Krejčí režíroval výhru Bostonu. Díky třem asistencím předstihl Jágra

New York – Výborným výkonem a třemi asistencemi se blýskl český útočník David Krejčí, který pomohl k výhře Bostonu nad Carolinou 5:1. Bruins si připsali již osmou výhru v řadě. Účastník olympijských her v Soči byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a s 59 body se dostal do čela kanadského bodování Čechů bod před Jaromíra Jágra. Ten přetrhl pětizápasovou bodovou šňůru. Jeho New Jersey prohrálo na ledě Tampy Bay 0:3. Jágr si ze zápasu odnesl pouze minusový bod za účast na ledě při druhém gólu Lightning, na který nahrál Ondřej Palát.

David Krejčí z Bostonu v zápase proti Carolině
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Dwyer

Odpolední zápas v Bostonu vyšel celé Krejčího útočné řadě, jejíž členové si připsali celkem šest bodů. Milan Lucic zaznamenal gól a dvě asistence a Jarome Iginla dvakrát skóroval.

Bruins tak potvrdili pozici nejlepšího týmu Východní konference, jejich největší rival Pittsburgh navíc prohrál 0:4 v derby s Philadelphií.

"Jenom doufám, že zrovna teď nemáme vrcholnou formu. Musíme od sebe chtít ještě víc. Ale očividně jsme na správné cestě," konstatoval útočník Milan Lucic. "Jestli si myslí, že jsme na
vrcholu, tak mu najdu hodně věcí, ve kterých se ještě můžeme zlepšit. To není těžký úkol," reagoval trenér Claude Julien s úsměvem. "I když je pravda, že hrajeme velmi dobře a náš výkon je opravdu v mnoha směrech výborný," doplnil kouč Bruins.

Tampa Bay - New Jersey 3:0

Devils po páteční prohře s floridskými Pantery podruhé ztratili důležité body v boji o postup do play-off. Ani jednou nevyzráli na brankáře Bena Bishopa, který díky 23 zákrokům vychytal páté čisté konto v sezoně. Sedmadvacetiletý gólman si zároveň připsal 31. vítězství v ročníku a vytvořil v tomto ohledu nový klubový rekord, který dosud držel Nikolaj  Chabibulin.

Devils opouštějí slunnou Floridu bez zisku jediného bodu a navíc s vědomím, že už poosmé v sezoně nedali v utkání ani gól. "Tenhle výlet se nám nepovedl. Ale nikdo z nás to nevzdává. Sezona ještě nekončí. Teď musíme využít výhodu domácího prostředí," uvedl kouč Peter DeBoer, jehož tým čeká série pěti zápasů na vlastním ledě.

Montreal - Ottawa 5:4 v prodloužení

První gól v dresu Ottawy po výměně z Edmontonu vstřelil Aleš Hemský, který v předchozích dvou zápasech pokaždé přihrál na tři branky. Senators i díky zásahu pardubického odchovance vedli ve vzrušujícím kanadském derby nad Montrealem ještě pět minut před koncem třetí třetiny 4:1, jenže Canadiens manko zázračně smazali a nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení.

Závěr utkání měli domácí hokejisté zničující. V 57. minutě snížil na rozdíl dvou gólů Lars Eller, za minutu vstřelil kontaktní gól Brian Gionta, vyrovnání pak obstaral David Desharnais při power-play pouhé tři desetiny sekundy před závěrečnou sirénou. "Tohle ukazuje charakter našeho týmu. Hráči se nikdy nevzdávají," prohlásil trenér Montrealu Michel Therrien. "Abych to shrnul, tohle byla show se vším všudy. A nakonec jsme získali dva ohromně cenné body. Moc jsme je potřebovali," řekl brankář Montrealu Carey Price, který nastoupil poprvé po třítýdenní pauze zaviněné zraněním.

V kabině Ottawy zavládlo rozčarování. Zejména kvůli vítěznému gólu Francise Bouillona, který v druhé minutě prodloužení po závaru před brankou dorazil kotouč do odkryté klece. Senators byli přesvědčení, že předtím už měl brankář Robin Lehner puk pod kontrolou a měla být přerušena hra.

Rozhodčí prý poté kapitánovi Jasonu Spezzovi oznámili, že nezapískali, protože byl v hale velký hluk. "Nemám ponětí, co tím chtěli říct. Ale takové jsme dostali vysvětlení. Jsem zmatený," prohlásil trenér Ottawy Paul MacLean.

Výsledky NHL

Boston - Carolina 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky: 38. a 54. Iginla (na první Krejčí), 16. Lucic (Krejčí), 53. Kelly (Krejčí), 60. Krug - 44. Sjomin. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17 565.

Philadelphia - Pittsburgh 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky: 9. a 40. Read, 4. Hartnell, 35. Lecavalier. Střely na branku: 40:25. Diváci: 19 993.

Montreal - Ottawa 5:4 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)

Branky: 1. Briere, 57. Eller, 58. Gionta, 60. Desharnais, 62. Bouillon - 4. Spezza, 38. Z. Smith, 42. Hemský, 46. MacArthur. Střely na branku: 48:34. Diváci: 21 273.

Tampa Bay - New Jersey 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 33. Crombeen, 37. Kostka (Palát), 57. Thompson. Střely na branku: 32:23. Diváci: 19 204.

Los Angeles - Anaheim 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 32. Toffoli - 14. Jackman, 33. Maroon. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18 278.

Nashville - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 37. Nystrom - 12. a 23. Berglund (na druhou Polák), 28. Tarasenko, 49. Steen. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17 113.

Minnesota - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 44. Pominville - 40. Prout, rozh. nájezd Johansen. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19 042.

Phoenix - Calgary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 5. Summers, 10. Klinkhammer, 49. Doan - 28. Glencross, 36. Backlund. Střely na branku: 26:31. Diváci: 16 373.

NY Islanders - Buffalo 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 4. Nielsen, 18. Okposo, 42. Strome, 58. Clutterbuck - 41. Ennis. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14 388.