úterý 21. listopadu 2017 Albert
46. kolo

Plzeň po čtrnácti domácích výhrách dobyta, raduje se Brno

aktualizováno 4. 2. 2014 21:45

Plzeň - Hokejisté Plzně podlehli ve 46. kole extraligy Brnu 1:2 a jejich vítězná série na domácím ledě se tak zastavila na čtrnácti utkáních. Kometa sice na západě Čech brzy prohrávala, ale ještě do první přestávky srovnala a ve 26. minutě jí vítěznou brankou zajistil čtvrtou výhru z posledních pěti venkovních utkáních Jan Hruška.

Brno - Plzeň

Domácí i bez chybějícího kapitána Straky začali aktivně a již ve druhé minutě musel gólman Komety Čiliak zlikvidovat samostatný únik Jána Sýkory zakončený bekhendovým blafákem. Následně hosté dokázali ubránit plzeňskou přesilovku a v dalším průběhu se soustředili na defenzívu. Tu dokázali Indiáni překonat v 10. minutě, kdy během druhé početní výhody skóroval po šikovné zadovce uzdraveného Pletky Vlasák.

Poté domácí svoji aktivitu neproměnili v další trefu a Kometa v závěru třetiny vyrovnala. Po rychlé akci z pravého kruhu přesně zamířil ke vzdálenější tyči Vondráček a navíc těsně před sirénou zaměstnal gólmana Machovského dvojitou dorážkou před brankou nekrytý explzeňský Novotný. Na začátku prostřední části vyrazil jeho protějšek Čiliak nebezpečné pokusy Pletky a Kašpaříka. Udeřilo ovšem na druhé straně, když během početní výhody ve 26. minutě využil zmatku v brankovišti k snadné dorážce na 1:2 Hruška.

Vzápětí minul bekhendem Burian. Domácí se vrátili do hry při přesilovce, ale Kometu zachránil od pohromy po voleji Pletky Čiliak, jenž si po polovině utkání při hře pět na pět poradil i se střelou Indráka a bekhendem Vlasáka. Na ledě se poté přiostřilo, což více vyhovovalo hostům. Po Hruškově přihrávce však Čermák nedokázal zakončit před odkrytou brankou a na konci druhé třetiny neprostřelil Machovského z mezikruží ani Němec.

Závěrečná dvacetiminutovka v úvodu přinesla pouze vzájemná vyloučení na obou stranách. Hosté se v jejím pokračování jednoduchou taktikou snažili udržet Indiány co nejdále od své branky a to se jim dařilo. Domácí se přes optickou převahu nedostávali do šancí, naopak v 56. minutě mohl z brejku definitivně rozhodnout tísněný Koreis. Domácím v závěru chyběly síly k vyrovnání a lépe bruslící hráči Brna jim nepovolili ani power play.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Brno

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Vlasák (Pletka, J. Jeřábek) - 20. Vondráček (Jan Hanzlík, Čermák), 26. J. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Jelínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 5137.

Plzeň: Machovský - Slovák, Moravčík, J. Jeřábek, D. Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Holec, T. Sýkora, J. Sýkora - Petruška, Pitule, Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak - Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa - Vondráček, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Š. Novotný, Koreis, Burian - P. Mrázek, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Milan Razým (Plzeň): "Každá série jednou končí. Chtěli jsme ji sice udržet do olympijské pauzy, ale nevyšlo to. Soupeř byl v utkání cílevědomější, měl lepší pohyb, byl důraznější a prokázal větší touhu po výhře. Nám se sice podařilo díky využité přesilovce jít do vedení, ale to bylo od nás dnes tak všechno. Chybou bylo, že jsme si nechali dát vyrovnávací gól do šatny. Když potom do naší brány ve druhé třetině dotlačili hosté při přesilovce druhý gól, tak už jsme věděli, že to pro nás bude nesmírně těžké. Ve druhé polovině zápasu jsme si prakticky nevytvořili šanci a ve třetí třetině jsme měli jen sedm střel. V závěru jsme neměli sílu ani k získání pásma pro power play. Soupeř byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Martin Straka byl v pondělí na speciálním vyšetření v Praze a byl mu tam nařízen dvoudenní klid. Uvidíme, jestli nám pomůže na Kladně. Počkáme, jak se bude cítit."

Vladimír Kýhos (Brno): "Po nedělní domácí prohře jsme tady chtěli bodovat a tomu jsme podřídili vše. Přijeli jsme sem už v pondělí, navíc nám hrálo do noty, že byla Plzeň oslabená o klíčové útočníky. Ani nám se ale nevyhýbají zranění. Měli jsme plán udržet jejich první útok a to jsme až na využitou přesilovku splnili. Ve druhé třetině jsme mohli o výsledku definitivně rozhodnout při dvou stoprocentních šancích a mohli jsme mít klidnější závěr. Za třetí třetinu ale musím kluky pochválit, protože Plzeň nepustili do žádné šance. Ty tři získané body nám pomohou splnit cíl - dostat se do play-off."