EP Benátky nad Jizerou

Frolík rozhodl o výhře Winnipegu, Neuvirth vychytal vítězství Washingtonu

New York – Michael Frolík vystřelil tři body Winnipegu. Český útočník rozhodl o výhře Jets na hřišti Montrealu 2:1 a připsal dvanáctou branku v sezoně. U jediného zásahu domácích, jímž Brian Gionta vyrovnal v 38. minutě na 1:1, asistoval Tomáš Plekanec. Ondřej Pavelec zůstal tentokrát pouze na lavičce. Výborným výkonem ho zastoupil Al Montoya.

Radost hokejistů Washingtonu
zdroj: AP autor: Alex Brandon

Montreal - Winnipeg 1:2

Vítězná branka utkání padla ve 42. minutě. Brankář Montrealu Corey Price špatně rozehrál, puk mu vypíchl Andrew Ladd, který ho okamžitě poslal před branku. Tam si dobře najel Frolík, pro kterého již nebyl problém trefit odkrytou branku.

Washington - Detroit 6:5 v prodl.

Zachytal si Michal Neuvirth, který pomohl Washingtonu porazit Detroit 6:5 v prodloužení. Český brankář kryl 25 pokusů soupeře, v jehož dresu se činil především Gustav Nyquist. Švédský útočník, jenž má šanci dostat se do nominace pro hry v Soči jako náhradník za zraněného klubového kolegu Johana Franzéna, zaznamenal první hattrick v kariéře. Detroitu to však k vítězství nestačilo.

O výhře Washingtonu rozhodl svým 39. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin, který využil přesilovku po vyloučení Brendana Smithe.

NHL:

Washington - Detroit 6:5 v prodl. (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. a 34. Ward, 5. Chimera, 17. Carlson (Erat), 45. Brouwer, 63. Ovečkin - 12., 39. a 41. Nyquist, 34. Tatar, 47. Abdelkader. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 branek a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.506.

Montreal - Winnipeg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 38. Gionta (Plekanec) - 30. Enström, 42. Frolík. Střely na branku: 31:35. Diváci: 21.273.