Sokolský zpravodaj

Hokejisté Karlových Varů postoupili do semifinále Tipsport Cupu

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů zvítězili v dnešním závěrečním utkání skupiny A Tipsport Cupu nad Litvínovem 4:0 a zajistili si postup do semifinále. Úřadující vicemistr a loňský finalista letní pohárové soutěže se v souboji o finále utká ve čtvrtek 28. srpna doma se Znojmem. Litvínov měl šanci na postup jen v případě výhry v základní hrací době.

Karlovarští hokejisté
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Energie rozhodla prakticky už v úvodní třetině, kterou vyhrála 3:0. Západočeši otevřeli skóre v 6. minutě, kdy gólman Hübl neudržel Dobroňovu střelu a kapitán Skuhravý doklepl volně ležící puk před brankovou čárou. Za 63 vteřin zvýšil v přesilovce Kristek a v 13. minutě zužitkoval další početní výhodu Košťál.

Litvínov, který po čtyřech zápasech turné ve Švýcarsku z minulého týdne nastoupil k třetímu utkání Tipsport Cupu ve třech dnech, sice vyrovnal hru, ale neměl sílu na odpověď. Naopak v druhé části pojistil výhru domácích Milan Procházka.