čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Hokejisté Vítkovic zdolali v přípravě Vůjtkovo Dynamo Moskva

Opava - Hokejisté Vítkovic porazili v přípravě na nový ročník extraligy Dynamo Moskva 5:3. V dresu ruského týmu, jenž vede bývalý vítkovický trenér Vladimír Vůjtek, se představili i obránce Karel Rachůnek a útočník Petr Čajánek. Další zápas sehrají Vítkovice ve čtvrtek v rámci Tipsport Cupu na ledě Olomouce.

HC Vítkovice Steel

Lepší vstup do utkání měli hráči Dynama, po dvanácti minutách vedli už 2:0, když druhý gól dali dokonce v oslabení. Vítkovičtí však dokázali zásluhou využití dvou přesilovek vyrovnat, třetí branku pak přidali díky hrubé chybě moskevské obrany.

Vítkovické hokejisty několikrát podržel gólman Pinc, který prokázal, že je před sezonou ve vynikající formě. V poslední minutě se střelecky prosadil francouzský útočník Yorick Treille, který je už několik dnů v Ostravě na testech.

Výsledek:
Vítkovice Steel - Dynamo Moskva 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 18. Svačina, 20. Kuboš, 21. Štefanka, 35. Roman, 60. Treille - 8. Jačmeněv, 12. Něprjajev, 21. Afanasenkov. Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:10, navíc Kaljužnyj (Dynamo) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500.