pátek 21. července 2017 Vítězslav
35. KOLO

Vary doma zdolaly Litvínov a příblížily se desátému místu

aktualizováno 3. 1. 2014 22:02

Karlovy Vary – Podkrušnohorské derby ovládli hokejisté Karlových Varů. Energie doma porazila Litvínov 2:1 a přiblížila se tak svému soupeři i desátému místu v tabulce na šest bodů. Vítěznou branku vstřelil v závěrečné třetině Zaťovič. Zápas měl pikantní nádech pro dlouholetého kapitána Energie Skuhravého, který momentálně hostuje v Litvínově. Angažmá v Karlových Varech má za sebou i současný litvínovský kouč Rulík.

Radost hokejistů Karlových Varů

Od úvodních minut se hrál opatrný hokej z obou stran, větší příležitosti si však vytvořili domácí. Ve 4. minutě skončila střela Dlouhého z bezprostřední blízkosti na levém betonu hostujícího gólmana Francouze, který si poradil i se šancemi Zuckera a Koblasy. Verva byla blízko vstřelení branky v 9. minutě, když Jurčík minul puk před zcela odkrytou karlovarskou brankou.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Litvínov

Na začátku druhé třetiny si tlak vytvořili hosté, ale následně doplatili na nedisciplinovanost. Ve 26. minutě dostali Západočeši po faulech Chaloupky a Lukeše možnost hrát přesilovku pět na tři v délce 105 vteřin. V početní výhodě si nejdříve velkou brankovou příležitost vypracoval Zaťovič, tu však opět výborně chytající Francouz ještě stačil zlikvidovat. V pokračující přesilovce pět na čtyři se ale Vachovec dobře zorientoval v brankovišti a zajistil domácím vedení.

Vyrovnat mohl Lukeš, ale jeho střela švihem mířila mimo Závorkovy tyče. V posledním dějství nadále vycházela obě mužstva ze zajištěné obrany, ale Energie i v této fázi utkání byla aktivnější. Francouz však pokračoval ve spolehlivém výkonu a postupně zlikvidoval příležitosti Hovorky, Balána i Zaťoviče.

Definitivní zlom ve prospěch Karlovarských nastal ve 48. minutě, kdy krátce po sobě byli vyloučeni Šlégr s Lukešem a domácí měli 80 sekund dlouhou výhodu pět na tři, kterou využili. Po nahrávce Pohla se trefil kapitán Zaťovič.

Vývoj utkání ještě mohlo zdramatizovat vyloučení Dreslera v 56. minutě, který obdržel za vražení Gerháta na mantinel trest dvě plus deset minut. Severočeši sice tuto výhodu nevyužili, přesto se jim podařilo připravit Závorku o čisté konto. Třináct sekund před koncem se při hře šest na čtyři trefil Ručinský.

Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Vachovec (Gulaši, Dlouhý), 49. Zaťovič (Pohl, Rýgl) - 60. Ručinský (Skuhravý, Trávníček). Rozhodčí: Šindler, Homola - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:8, navíc Dresler (K. Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4608.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši, T. Dvořák - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, Dlouhý - Zucker, R. Hruška, Kytnár - M. Látal, Koblasa, Micka. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Pavlík, Šlégr, Posmyk, Chaloupka - Martynek, Ručinský, Lukeš - Gerhát, Skuhravý, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Písařík, Smolka, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Jaromír Kverka st. (Karlovy Vary): "Věděli jsme, že proti nám bude dnes stát dobrá obrana v čele s vynikajícím brankářem. První třetinu jsme nesehráli vůbec špatně, měli jsme tam pár šancí, ale bohužel se nám je nepovedlo proměnit. Utkání rozhodly přesilovky, využili jsme výhodu pět na tři i pět na čtyři. Utkání jsme měli vcelku pod kontrolou, pouze nás mrzí branka 13 vteřin před koncem, kdy jsme nepomohli Tomáši Závorkovi udržet nulu."

Miloslav Hořava st. (Litvínov): "Pro obě mužstva to bylo důležité utkání. My jsme začali hůře, domácí byli pohyblivější, což se táhlo celým zápasem. Tato situace byla umocněná i dvěma přesilovkami pěti proti třem, ve kterých Vary daly i góly, které rozhodly zápas. Domácí vyhráli zaslouženě."