středa 24. května 2017 Jana
35. KOLO

Hradec dostal od Vítkovic "šestku" a podruhé v řadě prohrál

Ostrava – Na vlastním ledě se jim příliš nedaří, přesto si hokejisté Vítkovic bez větších problémů poradili doma s nejlepším celkem na soupeřových hřištích Hradcem Králové 6:2. Ostravané o svém vítězství rozhodli třemi góly již v úvodní třetině. Dvěma brankami se na výhře podíleli Ondřej Roman a Roman Szturc.

Radující se Roman Szturc

Vítkovičtí po Spenglerově poháru vlétli do zápasu jako pokropení živou vodou. Na utrápená domácí vystoupení dávali od úvodního vhazování zapomenout přímočarým hokejem s tahem na branku, který přinesl plody už ve čtvrté minutě: do odraženého puku se z pravého kruhu opřel Sloboda a našel přesně pravý horní kout Kantorovy branky.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Hradec Králové

Hradec nehrál špatně, ale doplácel na chyby ve středním pásmu, které soupeř efektivně trestal smrtícími výpady. Pár sekund po prvním gólu měl druhý na hokejce Huna, ale z brejku sám před Kantorem mířil těsně vedle tyčky. Agilní Hunova formace udeřila až z třetí nebezpečné situace, vyraženou střelou si po rychlém protiútoku sám akrobaticky doklepl Roman.

Východočeši mohli vzápětí odpovědět Škodou, sólový nájezd na Šindeláře však neproměnil, a tak jim na cestu do kabiny "přibalil" třetí gól po dalším brejku nádhernou bombou pod horní tyč Szturc. Vítkovice si už skvěle rozehraný zápas nenechaly vzít. Hosté se vývoj snažili zvrátit rošádami v sestavě i výměnou gólmanů, ale hned v úvodu druhé části jim domácí vzali iluze čtvrtou brankou, o kterou se v přesilovce tečí postaral Roman.

Ofenzíva Hradce byla bez zraněných hvězd Šimánka a Kudrny bezzubá. Škoda se znovu řítil v úniku zleva sám na Šindeláře, ale opět neuspěl. Prosadil se až v početní výhodě Dej, který šikovně usměrnil střílenou přihrávku Frühaufa. Jenže v 34. minutě už bylo na obrat pozdě a domácí pátým gólem v přesilové hře pět na tři uklidnil Húževka.

Hradec ještě zásluhou Červeného snížil, ale nedisciplinovaným výkonem s řadou vyloučení na lepší výsledek nemohl myslet. Szturc jednu z přesilovek zužitkoval v šestý gól a od další újmy hosty ještě uchránila tyč po Kucserově střele.

Vítkovice Steel - HK Hradec Králové 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Sloboda (Strapáč, Húževka), 11. Roman (Svačina), 19. Szturc (Vandas, M. Hlinka), 23. Roman (Svačina, Kudělka), 39. Húževka (Barinka, Stehlík), 52. Szturc (M. Hlinka) - 34. Dej (Frühauf, Vydarený), 40. Červený (Jank, Frühauf). Rozhodčí: A. Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:9, navíc Pláněk (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5198.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Hradec Králové: Kantor (21. Kacetl) - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, L. Květoň - Suja, Marha, Červený - Švagrovský, Knotek, Škoda - Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Roman Šimíček (Vítkovice): "Chtěl bych vyzvednout celý tým. Hráči od prvního do posledního podali týmový výkon. Jsme rádi, že se nám konečně podařilo vyhrát doma, i výkon z naší strany byl hodně kvalitní."

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Dneska hrál jenom jeden tým. My jsme měli maximálně pět lidí, kteří s tím zápasem chtěli něco udělat. Proto je výsledek jen logická konsekvence toho, jak jsme sem přijeli a jak odjíždíme."