pátek 21. července 2017 Vítězslav
Souhrn 33. kola

Hradec ovládl derby, Liberec zkolaboval ve Varech

Praha - Východočeské derby poprvé v této sezoně poznalo vítěze, kterým se na pardubickém ledě stal Hradec Králové. Diváci dvou z dalších utkání viděli pozoruhodné obraty - Zlín na ledě pražské Slavie otočil stav až dvěma brankami v posledních deseti minutách, Vary se pak do utkání vrátily dokonce za stavu 0:3. O jejich vítězství nad Libercem rozhodl minutu před závěrečnou sirénou útočník Milan Kytnár. V dalším ze zápasů Kladno až v prodloužení díky brance Tomáše Kaberleho přemohlo Spartu.

Kladno - Sparta

Pardubice - Hradec Králové 3:5

Hradec Králové vyhrál na ledě Pardubic 5:3 a jako první v sezoně slavil ve východočeském derby plný bodový zisk. V minulých dvou soubojích se totiž radoval vždy domácí celek v nastavení.

Karlovy Vary - Liberec 4:3

Hráči Karlových Varů předvedli v utkání s Libercem ne zcela tuctový obrat, když zvítězili 4:3 poté, co prohrávali již 0:3. Obrat domácí Energie dovršil minutu před sirénou slovenský útočník Milan Kytnár. Karlovy Vary se díky cenným bodům na dvanáctém místě přiblížily jedenáctým Bílým Tygrům na rozdíl tří bodů.

Radost karlovarských hráčů po čtvrtém a vítězném gólu

Slavia - Zlín 1:2

Zlín zvítězil na slávistickém ledu i přesto, že byl pozadu vinou branky Lukáše Žejdla. Berani se však v poslední desetiminutovce vzchopili a dvěma góly skóre otočili. Nejprve vyrovnal Jaroslav Balaštík, tři body pak svému celku vystřelil Bedřich Köhler a Zlín si ze souboje o pátou příčku tabulky odváží cenné body.

Brno - Plzeň 5:1

Hráči brněnské Komety porazili v přímém souboji o třetí místo Plzeň 5:1, když proměnili dvě přesilovky a pravidelně proměňovali i své šance. Poprvé tak v sezoně s Plzní bodovali a z posledních třinácti domácích duelů již jedenáct vyhráli vždy s plným bodovým ziskem. Naopak Plzeň v posledních čtyřech zápasech na ledě soupeřů vyšla naprázdno.

Litvínov - Třinec 1:0

Již sedm zápasů nepoznali hokejisté Litvínova na domácím stadionu chuť porážky. Chemici formu potvrdili i ve 33. kole, v němž zdolali Třinec 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 38. minutě obránce Filip Pavlík, který se v nejvyšší soutěži trefil vůbec poprvé. Gólman Pavel Francouz si připsal šesté čisté konto v sezoně. Oceláři už počtvrté za sebou venku neskórovali.

Kladno - Sparta 5:4 v prodloužení

Hokejisté předposledního Kladna po pěti porážkách v řadě zabrali a porazili vedoucí Spartu 5:4 v prodloužení. Rytíři sice ztratili vedení 4:0, ale v čase 60:56 rozhodl obránce Tomáš Kaberle, který naskočil zpět do sestavy Rytířů po návratu ze zámoří.