pondělí 24. července 2017 Kristýna
1. LIGA

Boleslav znovu nadělovala, Havířovu nastřílela šest branek

Praha – Dominance hokejistů Mladé Boleslavi v první lize pokračuje. Suverénní lídr tabulky rozstřílel Havířov 6:0 a do nového roku půjde s devítibodovým náskokem. Hlavní hvězdou utkání se stal útočník Mikulík, který si připsal hattrick.

Hokejisté Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav si během sedmi dní připsala již třetí jednoznačnou výhru. Nejprve zdolala Most 7:2 a poté porazila Ústí nad Labem na jeho ledě 6:3.

Druhé místo si před vánoční pauzou udržela Olomouc, která zdolala desáté Ústí 5:2. Hanáci rozhodli zápas už v první třetině, po které vedli 4:0. Dvakrát skóroval Jergl. Třetí Jihlava dál ztrácí jen bod poté, co zvítězila v Třebíči 3:1. Zápas byl v 55. minutě přerušen kvůli výpadku elektrického proudu, po návratu týmů na led se už skóre nezměnilo.

České Budějovice podlehly poslednímu Mostu 3:4, i když vedly 3:1, a připsaly si třetí prohru za sebou. Vítězný gól dal v předposlední minutě Nedrda. Most přerušil sérii osmi porážek a snížil ztrátu na předposlední Kadaň na osm bodů.

Havlíčkův Brod po těsné prohře 1:2 v derby v Jihlavě doma zdolal Benátky nad Jizerou 2:1 po samostatných nájezdech. Na gól hostujícího Jonáka z konce druhé třetiny odpověděl ve 47. minutě rovněž v přesilovce Číp, nájezdy pak rozhodl ve prospěch domácích Stach.

Už sedmou porážku v řadě utrpěl Beroun, který prohrál v Šumperku 2:5. Velkou měrou se na výhře Draků podíleli obránci Sedlák, který dal dva góly, a Aleš Holík. Šumperský kapitán asistoval u tří branek.

35. kolo první hokejové ligy:

Mladá Boleslav - Havířov 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky: 8., 29. a 32. Mikulík, 23. Lenc, 40. Jiránek, 47. Klimenta. Rozhodčí: Jílek - Kis, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8, navíc Daneček (Havířov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2 350.

Olomouc - Ústí nad Labem 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Branky: 4. a 10. Jergl, 5. Diviš, 15. Herman, 38. Rác - 21. Boháč, 55. Grin. Rozhodčí: Trombík - Klein, Toman. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 1 294.

Třebíč - Jihlava 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 25. Mrázek - 2. Stebih, 13. Hubáček, 37. Prokš. Rozhodčí: Jeřábek, Hodek - Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7, navíc Laš (Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 3 450.

Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Číp, rozh. náj. Stach - 40. Jonák. Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 930.

České Budějovice - Most 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky: 29. a 33. Šperger, 22. Bárta - 13. a 40. Jurčík, 41. Slavíček, 59. Nedrda. Rozhodčí: Doležal - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 697.

Kadaň - Litoměřice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 24. Charousek, 54. Chlouba - 5. Suja, 11. Budínský, 30. Čermák, 59. Hašek. Rozhodčí: Souček - Jílek, Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Kopáč a Szakal oba 5 min. a do konce utkání - Forman a Chlapík 5 min. a do konce
utkání. Využití: 2:1. Diváci: 294.

Šumperk - Beroun 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 7. a 18. Sedlák, 31. Okál, 49. Žálčík, 59. Plášek - 3. Marek, 15. Kubeš. Rozhodčí: Mrkva, Schmejkal - Reich, Štěpán. Vyloučení: 8:8 navíc Hrdel (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití 1:2. Diváci: 961.