Buly - debata expertů

Olomouc překvapivě padla s Benátkami, Ústí se potápí

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 20. kole první ligy v Mostu 5:2 a drží si v čele tabulky stále čtyřbodový náskok před Jihlavou. Dukla doma zdolala České Budějovice 2:1. Třetí Olomouc už ztrácí na lídra osm bodů, když prohrála v Benátkách nad Jizerou s posledním týmem tabulky 0:2.

Olomoučtí hokejisté
zdroj: HC Olomouc

Mladá Boleslav představila v Mostu i dvě nové posily. Útočník Jan Starý přišel na hostování do konce sezony z Pardubic, beka Ctirada Ovčačíka získal Bruslařský klub na přestup z Třince, odkud dosud hostoval v Olomouci. Předposlední domácí drželi s favoritem po dvou třetinách stav 2:2, ale v závěrečné části rozhodli Tomáš Jiránek, Tomáš Nouza a Michal Broš.

Jihlava vedla před 3112 diváky nad Českými Budějovicemi od 11. minuty díky přesilovkové trefě Ondřeje Malce. Před polovinou utkání vyrovnal také v početní výhodě Aleš Kotalík, ale necelé tři minuty před koncem rozhodl v další přesilovce Tomáš Kaláb.

Olomouc po středeční domácí prohře s Jihlavou neuspěla ani v Benátkách. Obě branky vítězů vstřelil v přesilovkách Michal Bárta. Čisté konto si připsal olomoucký odchovanec Jan Lukáš, který Benátkám vypomáhá z týmu Lev Praha. Domácí vyhráli doma za tři body poprvé od 21. září.

Čistým kontem oslavil svou premiéru v dresu Havlíčkova Brodu gólman Filip Šindelář, který vypomáhá Rebelu z Vítkovic. Podílel se na výhře nad tabulkovým sousedem Berounem 2:0. O branky vítězů se postarali David Stach a Marek Drtina. Beroun po vydařeném vstupu do sezony vyšel počtvrté za sebou bodově naprázdno a čtvrtý Havlíčkův Brod se mu vzdálil na šest bodů.

Litoměřice vyhrály nad Třebíčí 5:2 a poskočily před ni na šestou pozici. Severočechům vyšla zejména první třetina, ve které se dostali do tříbrankového vedení díky trefám Miroslava Formana, Jakuba Šulce a prvnímu gólu v sezoně Martina Chabady. Na snížení Jakuba Čuríka odpověděl Miloslav Čermák z trestného střílení a na gól Tomáš Fořta David Švagrovský.

Ze dna tabulky se nedaří dostat jedenáctému Ústí nad Labem, které po domácí prohře s Mostem podlehlo v Havířově 1:2 a nenavázalo na předešlé dvě výhry. Hosté sice od deváté minuty zásluhou Daniela Boháče vedli, ale Havířov v závěrečné třetině otočil díky Davidu Klimšovi a Miroslavu Škumátovi.

Na Ústí se bodově dotáhl Šumperk, který po třech prohrách uspěl v Kadani po výsledku 3:2. Dvěma góly se o to postaral Patrik Moskal, který trefami v 18. a 28. minutě získal hostům rozhodující náskok 3:1.

20. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Olomouc 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 26. a 57. Bárta. Rozhodčí: Würtherle - M. Jílek, Svobodová. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 184.

Litoměřice - Třebíč 5:2 (3:1, 1:0, 1:1) Branky: 5. Forman, 12. Chabada, 17. Šulc, 36. Čermák z trest. střílení, 60. Švagrovský - 19. Čuřík, 49. Fořt. Rozhodčí: Smitka - Kis, Svoboda. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 1210.

Havířov - Ústí nad Labem 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) Branky: 41. Klimša, 43. Škumát - 9. Boháč. Rozhodčí: Mrkva, Schmejkal - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2336.

Beroun - Havlíčkův Brod 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) Branky: 17. Stach, 35. Drtina. Rozhodčí: Grech - Hynek, Gerát. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 250.

Jihlava - České Budějovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Branky: 11. Malec, 58. Kaláb - 29. Kotalík. Rozhodčí: Vampola - Šperl, Zíka. Vyločení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 3112.

Most - Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 1:0, 0:3) Branky: 3. Jurčík, 40. Slavíček - 4. Musil, 16. Mikulík, 49. Jiránek, 56. Nouza, 59. Broš. Rozhodčí: Zubzanda - Rozlílek, Belko. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 707.

Kadaň - Šumperk 2:3 (1:2, 0:1, 1:0) Branky: 7. Novák, 54. Gajovský - 18. a 28. Moskal, 6. Žálčík. Rozhodčí: Škrobák - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 5:5, navíc Jíra (Kadaň) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 450.