sobota 27. května 2017 Valdemar

Devatenáctka podlehla Finům i ve druhém střetnutí

Litoměřice - Čeští reprezentanti do 19 let mají v reprezentační přestávce napilno. Trenér Filip Pešán totiž svým svěřencům přichystal třízápasovou prověrku se jejich finskými vrstevníky. Po úvodním vyrovnaném souboji, který prohráli až v prodloužení, dnes junioři v Litoměřicích dostali střeleckou lekci.

Sestřih utkání hokejistů do 19 let Česko - Finsko

Za český i finský národní tým nastoupilo hned sedm hráčů se zkušenostmi ze seniorského hokeje, rozdíl mezi celky však byl markantní. Brusliví Finové si od úvodního vhazování zabrali útočnou třetinu a neopustili ji ani po prvním gólu, který vstřelil při signalizované výhodě Niko Ojam Eki. Domácí poprvé zasypali finského brankáře střelami až v patnácté minutě a lehce se zvedli, vzápětí je však srazila vlastní nedisciplinovanost a následné čtyři góly ve druhé třetině.

Za stavu 0:5 se tak do české branky postavil Miroslav Svoboda, který byl v minulém zápase vyhlášen nejlepším hráčem týmu, ale i on v oslabení inkasoval. Až pak se konečně dočkali i svěřenci trenéra Pešána. Podruhé během dvou dnů se trefil Adam Dlouhý. Finové nakonec přidali ještě jeden gól v přesilovce, a porazili tak Čechy 1:7.

"Propadli jsme kondičně, všude jsme byli o dva kroky později. Začali jsme faulovat a nestíhali jsme ani bruslařsky," kriticky utkání zhodnotil trenér Filip Pešán. "Finové nás jednoznačně přehráli," dodal rezolutně.