Magazín EURO 2024

Jihlava přehrála vedoucí Boleslav 5:2

Praha - Šlágr osmnáctého kola první ligy zvládli lépe hokejisté Jihlavy. Ti porazili vedoucí Mladou Boleslav 5:2 a upevnili si třetí místo v tabulce. Náskok Bruslařského klubu v čele před Olomoucí se zmenšil na dva body.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Dukla šla za vítězstvím nad lídrem hned od prvního buly, už ve 4. minutě díky brankám Malce a Semana vedla 2:0. Do přestávky ještě snížil hostující Broš, ale v druhé části přidala Jihlava díky Hubáčkovi a Čachotskému další dvě branky a v poslední minutě utkání pečetil skóre Kadlec. Za hosty předtím korigoval Výborný.

Zápas Berouna s Olomoucí rozehráli lépe domácí Medvědi, kteří v 15. minutě vedli 2:0 a donutili brankáře Halázse střídat. Olomoucký náhradník Vošvrda svému týmu dodal impulz, za svá záda nepustil ani jednu střelu a pomohl Hanákům otočit výsledek na 5:2. Po dvou brankách zaznamenali Diviš a Kindl, v domácím dresu byl dvougólovým střelcem Dalecký.

Hokejisté Litoměřic ukončili šestizápasovou sérii porážek na domácím ledě proti Českým Budějovicím. Domácí Stadion se dostal do vedení díky dvěma rychlým brankám krátce před druhou pauzou, ale Motor oplatil stejnou mincí na začátku závěrečné dvacetiminutovky. Vítěznou branku však vstřelil pro Litoměřice Novák a na konečných 4:2 pečetil gólem do prázdné branky Švagrovský.

Jihlava - Mladá Boleslav 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)Branky: 2. Malec, 4. Seman, 30. Hubáček, 34. Čachotský, 60. Kadlec - 11. Broš, 37. Výborný. Rozhodčí: Blecha, Schmejkal - Klouda, Musil. Vyloučení: 6:15, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2442.

Kadaň - Havlíčkův Brod 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Kůs, 60. Jíra. Rozhodčí: Svoboda - Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 350.

Beroun - Olomouc 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 9. a 15. Dalecký - 18. a 28. Diviš, 46.a 55. Kindl, 24. Bartoň. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:7, navíc Svoboda 10 min. a do konce utkání, Kužel do konce utkání - Králík 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 250.

Šumperk - Třebíč 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 9. Půhoný, 35. Žálčík - 6. Laš, 15. Čech, 41. Nahodil, 52. Čuřík. Rozhodčí: Doležal - Reich, Toman. Vyloučení: 5:6, navíc Dudáš a Novotný (oba Šumperk) oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1010.

Havířov - Most 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: 33. Maruna, 34. Koma, 37. Šedivý, 51. Marosz, 59. Škumát - 20. Zavřel, 24. Charousek. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:6, navíc Tůma (Most) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2112.

Litoměřice - České Budějovice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 36. Čermák, 36. Bajaruns, 48. Novák, 60. Švagrovský - 42. Třetina, 43. Melka. Rozhodčí: Würtherle - Hrubec, Štětina. Vyloučení: 8:8, navíc Chabada (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1290.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. Skořepa - 14. Meidl, rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 244.