Dohráno MOL Cup

České Budějovice zvítězily ve Vrchlabí vysoko 6:0

Vrchlabí - Hokejisté Českých Budějovic zvládli roli favoritů a ve svém druhém vystoupení ve skupině B letního Tipsport Cupu dnes zvítězili na ledě Vrchlabí vysoko 6:0. Odčinili tak těsnou prohru z prvního zápasu, kdy doma podlehli Znojmu 1:2.

Hokejový zápas
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Od úvodu měli Jihočeši jasně navrch, což ještě umocnila Macháčkova vedoucí branka již po 40 vteřinách. V šesté minutě navíc po krásné kombinaci s Kuchejdou a Hudcem zvýšil Květoň a hra extraligové kočky s prvoligovou myší pokračovala.

Krátce po přestávce se dostali do samostatného úniku Huml s Dudou a první jmenovaný s přehledem zvýšil na 3:0 pro Mountfield. Do konce zápasu se stihli prosadit ještě i Veselý, Sailer a Mertl. V brance se o čisté konto přičinil dvěma odchytanými třetinami zkušený Turek, na třetí
dvacetiminutovku za něho zaskočil Kovář.

V úterý přivítají Jihočeši v dalším pohárovém souboji na svém ledě pražskou Slavii (17:30), zatímco Vrchlabí zamíří do Znojma, kde se utká ve stejný čas s tamními Orly.