Svět motorů

Hokejisté Vítkovic nezvládli zápas s Třincem, doma prohráli 1:6

Ostrava - Hokejistům Vítkovic zhořkl vstup do letošního Tipsport Cupu, domácí zápas s Třincem dnes prohráli výrazně 1:6. Hosté rozhodli zápas čtyřmi góly v druhé části a po dvou kolech vedou tabulku skupiny D s plným počtem bodů.

Alois Hadamczik
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Vítkovicím zápas vůbec nevyšel. Přestože až na zraněné Varaďu s Krenželokem nastoupily v kompletní sestavě, soupeř jim dal lekci z produktivity. Už v úvodním dějství, kdy měli Vítkovičtí opticky více ze hry, skórovali jako první hosté po souhře Květoně s Peterkem.

Střelecky se Ocelářům dařilo hlavně v druhé třetině. Pavelek v 29. minutě vyhnal z branky Štěpánka, ale kanonádu Třince nezabrzdil ani jeho náhradník Pinc.

Domácí si čestný úspěch připsali až za stavu 0:5; to se v přesilovce pět na tři trefil Petrovický. Skóre však do pětibrankového rozdílu brzy vrátil
Hampl.

"Zápas jsme si prohráli v první třetině, kdy jsme nevyužili přesilovky.
Třinec šel naopak do vedení a ve druhé třetině dal z první šance druhý gól. To rozhodlo. Je to ale jen příprava, nebudeme z toho dělat vědu," řekl novinářům vítkovický trenér Alois Hadamczik.