úterý 30. května 2017 Ferdinand
Souhrn 14. kola

Litvínov opět prohrál, Hradec nestačil na Spartu

aktualizováno 20. 10. 2013 21:33

Praha - Sparta dokázala podruhé v sezoně porazit Hradec Králové a potvrzuje kvalitní výkony z posledních zápasů, díky kterým figuruje na prvním místě extraligové tabulky. Z černé série se oklepává Slavia, podruhé za sebou vyhrála, k výhře nad Kladnem jí stačil jeden gól. Vítkovice doma nestačily na Plzeň, naopak Liberec si poradil s Třincem. Hlubokou herní depresi ještě prohloubil Litvínov, který prohrál ve Zlíně, Chomutov si doma poradil s Karlovými Vary.

Zlín - Litvínov

Vítkovice – Plzeň 2:4

Hokejisté Vítkovic podlehli Plzni 2:4. Hosté vedli už 3:0, o vítězný gól Indiánů se zasloužil Josef Straka, pro něhož šlo o první zápis do střelecké listiny po nedávném příchodu z Langnau. Západočeši natáhli sérii výher proti Ostravanům na šest zápasů. Vítkovice se v sezoně doma trápí a ze sedmi utkání pouze v jednom zvítězily v základní hrací době.

Zlín – Litvínov 4:1

Hokejisté Zlína porazili Litvínov 4:1. Dva góly vstřelil kanonýr Jaroslav Balaštík, jenž otevřel skóre už po 40 vteřinách zápasu. Po jedné trefě přidali Ondřej Veselý a Marek Melenovský. V dresu Litvínova zaznamenal jediný gól Viktor Hübl. Poslední Severočeši nedosáhli na body v osmém duelu za sebou.

Slavia – Kladno 1:0

Hokejisté Slavie zdolali Kladno 1:0 a po předchozí sérii pěti porážek vyhráli podruhé za sebou. Rozhodl ve 33. minutě útočník Jan Kolář, posila Pražanů z Pardubic. Brankář Dominik Furch udržel třetí čisté konto v sezoně. Rytíři po třech zápasech s plným bodovým ziskem vyšli naprázdno.

Liberec – Třinec 4:2

Hokejisté Liberce porazili na svém ledě Třinec 4:2 a po třech prohrách za sebou se dočkali plného bodového zisku. Bílí Tygři tak navázali na vítězství z úvodního kola a Oceláře pokořili i podruhé v sezoně. Domácí v zápase vedli již 2:0, hosté zásluhou dvou přesných zásahů obránce Vladimíra Rotha dokázali vyrovnat. Vítězný gól ovšem zaznamenal ve 47. minutě liberecký útočník Tomáš Urban, jenž se v zápase prosadil rovněž dvakrát.

Hradec Králové – Sparta 1:5

Hokejisté Sparty vyhráli na ledě Hradce Králové 5:1. Pražané počtvrté za sebou naplno bodovali a upevnili si tak vedení v tabulce. Východočeši naopak po sérii pěti výher teprve podruhé v novém ročníku nebodovali. Mountfield ztratil všechny body po 11 střetnutích - Sparta ho stejným výsledkem porazila rovněž v úvodním kole na svém ledě.

Chomutov – Karlovy Vary 4:2

Hokejisté Chomutova porazili Karlovy Vary 4:2 a díky úspěchu v podkrušnohorském derby utnuli sérii šesti porážek. Energie, která dosud uhrála v soupeřových arénách jediný bod, přitom skórovala jako první a ještě na začátku třetí třetiny byl stav 2:2. Vítězný gól však vstřelil domácí bek Jaroslav Mrázek.