neděle 24. září 2017 Jaromír
12. kolo

Plzeň po dvou porážkách zabrala a porazila Chomutov 3:2

Plzeň - Hokejisté mistrovské Plzně porazili ve 12. kole extraligy Chomutov 3:2 a ukončili tak minisérii dvou porážek za sebou. Západočeši během utkání nedovolili soupeři srovnat a zaslouženě zvítězili. Piráti tak zůstávají na předposlední místě tabulky.

Utkání Plzeň - Chomutov

Domácí i bez zraněných opor Martiny Straky, Kratěny a Jeřábka vstoupili do utkání aktivněji. Díky šikovné teči Slovákovy střely od modré čáry otevřel již ve 3. minutě Tomáš Sýkora skóre a vedení Indiánů mohl navýšit při přesilovce Ján Sýkora, gólman Hanuljak ale stačil jeho dorážku zastavit betonem. V 8. minutě po dobrém napadání druhého plzeňského útoku napálil Petruška z mezikruží pravou tyčku. Chomutov přežil i Pletkův únik zakončený střelou vedle a v závěru třetiny vyrazil Hanuljak během plzeňské početní výhody Dudovu bombu.

Do prostřední části naskočili hosté o poznání lépe, z bezprostřední blízkosti střílející Divíšek ovšem nepotrestal zaváhání domácích v rozehrávce a naopak na druhé straně ve 25. minutě zvýšil ranou z levého kruhu Lev na 2:0. "Dneska jsme nevyužili hodně šancí, tak jsme rád, že jsme svým gólem pomohl k výhře. Předtím jsem byl na trestné lavici, tak jsme to chtěl rychle odčinit," řekl Jakub Lev.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Chomutov

Piráti se vrátili do hry o dvě minuty později, když početní výhodu pohodlně zužitkoval Bartečko po ideálním přistrčení Divíška. "Rád bych řekl, že jsme si zasloužili získat alespoň bod. Ale s ohledem na naši hru to není pravda," uvedl asistent trenéra hostů Jiří Veber. Tempo utkání poté vinou mnoha vyloučení opadlo. Indiánům se nezdařily dvě přesilovky a jen díky pohotovému zákroku Machovského proti průniku Sikory si udrželi těsný náskok.

Indiáni využili až pátou přesilovou hru v utkání na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy Duda uspěl ranou z voleje. Plzeň následně ožila a Hanuljak musel ve 44. minutě nadvakrát zastavit sólo Novotného. O chvíli později zlikvidoval i dorážku Pituleho. Deset minut před koncem ovšem po Hřebejkově nahrávce od pravého mantinelu snížil zblízka explzeňský Balej na 3:2.

"Naší chybou jsme si to zkomplikovali a Chomutov nás potrestal. Pak jsme se o výsledek třásli až do konce, ale ubojovali jsme to," uvedl plzeňský asistent trenéra Michal Straka. Záhy mohl odpovědět Pletka, jeho samostatný únik dokázal akrobaticky zlikvidovat Hanuljak. Piráti nedokázali srovnat ani během početní výhody a Plzeň je díky aktivnímu pojetí pustila pouze ke krátké a neúspěšné power play.

Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branka a nahrávka: 2. T. Sýkora (Slovák), 25. Lev (J. Sýkora), 41. Duda (Hanzlík, Vlasák) - 27. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 50. Balej (Hřebejk). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4710.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, T. Sýkora, Pletka - Petruška, Kašpařík, Vlasák - Novotný, Lev, J. Sýkora - Dvořák, Pitule, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Chomutov: Hanuljak - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Michal Straka (Plzeň): "Pro nás je to po dvou porážkách strašně důležité vítězství. Hlavně doma se nám v poslední době nedařilo, a tak si ho vážíme. První třetina byla z naší strany dobrá. Hráli jsme to, co chceme. Ve druhé části jsme od toho bohužel ustoupili, prohrávali jsme osobní souboje a pustili Chomutov do hry. Na začátku třetí třetiny nás na chvíli uklidnil gól z přesilovky na 3:1, ale naší chybou jsme si to zkomplikovali a Chomutov nás potrestal kontaktní brankou. Pak jsme se o výsledek třásli až do konce, ale ubojovali jsme to."

Jiří Veber (Chomutov): "Stručně se dá utkání zhodnotit tak, že soupeř byl lepší od první třetiny. Bohužel bych rád řekl, že jsme si při tak těsném výsledku zasloužili tady získat alespoň bod. Ale vůbec jsme si ho nezasloužili a podle toho to tady dopadlo."