pondělí 23. října 2017 Teodor
12. kolo

Hradec senzačně otočil zápas v Liberci a vyhrál v prodloužení

aktualizováno 13. 10. 2013 22:12

Liberec - Hokejisté Hradce Králové předvedli ve 12. kole extraligy nevídaný obrat na ledě Liberce. Přestože v 16. minutě prohrávali již 1:5 a poté i 2:6, vyhráli nakonec 7:6 v prodloužení. Tygrům nepomohly ani dvě branky a dvě asistence Petra Vampoly. Mountfield si při power-play vynutil prodloužení a v 62. minutě rozhodl o výhře hostů Lukáš Květoň.

Radost hokejistů Hradce Králové

Začátek utkání přitom nenaznačoval, že by si Liberec připsal další nevydařený zápas. Již v 5. minutě otevřel skóre tečí Čakajíkovy střely Bulík. O dvě minuty později našlápl ve vlastním oslabení Vampola a střelou na lapačku propálil hradeckého Kantora. V polovině první třetiny to bylo už 3:0, když chybu hostující obrany potrestal Bartek, a vyhnal tak Kantora z branky. Poprvé v sezoně tak za Hradec Králové nastoupil Kacetl. Hostům to dodalo impulz a ve 12. minutě snížil Mertl.

Tříbrankový náskok však domácím vrátil Urban, který dorazil Nedvědovu střelu. Netrvalo dlouho a Severočeši se radovali popáté. Po krásné přesilovkové souhře se podruhé v utkání prosadil Vampola. V samém závěru třetiny se však po chybě domácích dostali hosté do přečíslení a Červený snížil na 2:5. I na začátku druhé třetiny byli domácí při chuti, Pospíšil ale se svou akcí neuspěl. Radoval se tak až Bulíř, který těžil z výborné práce Vampoly.

Sestřih a ohlasy utkání Liberec - Hradec Králové

Hosté ale nesložili zbraně a v přesilovce se prosadil na brankovišti důrazný Kudrna. Na konci třetiny měli Bílí Tygři výhodu přesilové hry, Hunkes ale chyboval na modré čáře a Škoda střelou nad Schwarzovo rameno deset vteřin před koncem třetiny dostal Hradec opět do hry. "Takový zápas jsem ještě nezažil a nedokážu si to vysvětlit. Byl to kolaps," přiznal po zápase Petr Vampola.

Třetí dějství začali Severočeši v početní výhodě, Kacetla ale prakticky neohrozili. Na druhé straně se tváří v tvář Schwarzovi ocitl Suja, liberecký brankář ale skvěle zasáhl. Sedm minut před koncem se však hosté dostali na dostřel, když překvapený Schwarz promáchnul právě Sujovu ránu. Klid domácím mohl dodat Urban, jeho únik pokryl Kacetl. Hosté sáhli v závěru ke hře bez brankáře a Šimánek půl minuty před koncem vyrovnal. Z prodloužení neuběhly ani dvě minuty a Lukáš Květoň dokonal tvrdou ranou fantastický obrat Hradce Králové.

"Nevyšla nám hrubě první třetina. Na druhou stranu jsme ale dostali branky po našich chybách, nebylo to tak, že by nás Liberec přehrával. Řekli jsme si, že nemáme, co ztratit a věřili, že ty góly můžeme dát taky. Takový obrat ale nepamatuju," uvedl hradecký kapitán Jiří Šimánek. Podobně na tom byl i jeho spoluhráč Jiří Kudrna, který ještě v minulé sezoně působil v Liberci. "Po druhé třetině jsme věřili, že to ještě můžeme zvrátit. Liberec se začal strachovat o výsledek a nám se podařilo z té euforie srovnat. Je mi kluků z Liberce trochu líto," přiznal Kudrna.

Bílí Tygři Liberec - HK Hradec Králové 6:7 v prodloužení (5:2, 1:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (P. Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, P. Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) - 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Harant, Mertl), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, L. Květoň), 62. L. Květoň (Frühauf, Ptáček). Rozhodčí: Bauer (Něm.), A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4454.

Liberec: Schwarz - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Hradec Králové: Kantor (10. Kacetl) - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a J. Kučera.

Pavel Hynek (Liberec): "Výsledek je pro nás obrovským zklamáním. Zápas jsme měli výborně rozehraný, ale vždy jsme soupeře pustili zbytečně do kontaktu. Nedokázali jsme ubránit závěrečný tlak soupeře. Na šest gólů doma se prostě musí vyhrávat."

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Byl to velmi divoký zápas, který není k vidění každý den. My jsme nezačali špatně, ale poté nám tam napadalo vše, co šlo na branku. Přesto jsme to nechtěli vypustit a zkusit se stavem zápasu ještě něco udělat. Podařilo se nám dostat na dostřel a věřili jsme až do konce. Povedlo se nám vyrovnat a nakonec i zvítězit. Pomohlo nám také štěstí."