Buly - debata expertů

Čtyři body Fleischmanna dotáhly Floridu k výhře

New York - Útočník Tomáš Fleischmann se podílel gólem a třemi asistencemi na vítězství Floridy 6:3 nad Pittsburghem a stal se první hvězdou zápasu. Jiří Hudler bodoval i v pátém utkání sezony, když pomohl Calgary dvěma asistencemi porazit New Jersey 3:2.

Florida - Pittsburgh
zdroj: ČTK/AP

Florida - Pittsburgh 6:3

Fleischmanna zařadil trenér Kevin Deenen minulý zápas ve třetí třetině při porážce 2:7 s Tampou Bay do formace k Bradu Boyesovi a Alexandrovi Barkovovi a trojici nechal pohromadě i v duelu s Pittsburghem. A ukázalo se, že spolupráce nově složeného útoku, který v utkání nasbíral deset bodů, by mohla fungovat.

Skóre otevřel Boyes díky výbornému napadání Fleischmanna, který v útočném pásmu obral o kotouč hvězdu soutěže Sidney Crosbyho. Další tři branky vstřelili od stavu 3:2 a rovnoměrně se o ně podělili. Nejdříve náskok Panthers zvyšoval Barkov a po snížení hostí si po úspěšné dorážce připsal první letošní zásah Fleischmann. Výhru pak pečetil po akci celého útoku svým druhým gólem v utkání Boyes.

Kouč Floridy si oddychl, že jeho svěřenci, kteří poslední tři utkání prohráli se skóre 3:16, konečně zabrali. "Dnes už to bylo lepší. Ale naše výkony jsou jako na horské dráze, což je v sezoně o 82 utkáních špatné. Střídáme dobré zápasy s horšími, potřebujeme více stability," dodal Dineen.

Calgary - New Jersey 3:2

Po Hudlerových přihrávkách Flames dvakrát srovnali jednobrankový náskok soupeře a v 58. minutě rozhodl o výhře kanadského týmu Sean Monahan. Devils se čtveřicí českých hráčů včetně Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše zůstali jedním ze dvou týmů, který ještě v novém ročníku nezvítězil. Na svém kontě mají tři body z pěti utkání.

Devils se čtveřicí českých hráčů včetně Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše zůstali jedním ze dvou týmů, který ještě v novém ročníku nezvítězil. Prohráli ve všech pěti zápasech (dvakrát v nájezdech, jednou v prodloužení) a klub, který hraje v NHL od roku 1982 po přestěhování z Colorada, nikdy nečekal na první výhru v sezoně déle. "Zase jsme udělali několik chyb, které nás stály zápas. Musíme se naučit, jak hrát, když vedeme. Až na první zápas s Pittsburghem jsme v takové situaci byli pokaždé a stejně jsme prohráli," připomněl Jágr předchozí utkání, v nichž Devils promarnili náskok 2:0 a 3:0.

Winnipeg - Dallas 1:4

Hokejisté Winnipegu s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli doma Dallasu 1:4 a po úvodních dvou výhrách si připsali třetí porážku za sebou. Hosté získali klíčový náskok už v první třetině, v níž českého gólmana překonali třikrát.

Pavelec v utkání kryl celkem 27 střel. "Nemůžeme očekávát, že nás gólman pokaždé zachrání a napraví naše chyby. Takové, jaké jsme dělali v první třetině, bychom neměli dělat. Musíme hrát chytřeji," reagoval trenér Jets Claude Noel.

Philadelphia - Phoenix 1:2

Útočník Martin Hanzal si připsal asistenci u vítězné branky Phoenixu, který uspěl na ledě Philadelphie 2:1. Flyers přišli nejen o body, ale zároveň i o dva klíčové útočníky Scotta Hartnella a Vincenta Lecavaliera. Oba by měli podle původních odhadů chybět asi týden a manažer týmu Paul Holmgren ještě neví, zda místo nich někoho povolá z farmy.

Výsledky NHL

Philadelphia - Phoenix 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 38. Talbot - 3. Klinkhammer, 40. Ekman-Larsson (Hanzal). Střely na branku: 37:31. Diváci: 19 713.

Carolina - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 55. Skinner - 54. D. King, rozhodující sam. nájezd J. Carter. Střely na branku: 28:37. Diváci: 16 353.

Florida - Pittsburgh 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky: 2. a 60. Boyes (na obě Fleischmann), 10. Versteeg, 28. Huberdeau (Fleischmann), 29. Barkov, 47. Fleischmann - 6. Malkin, 17. Adams, 33. Dupuis. Střely na branku: 30:39. Diváci: 18 854.

Chicago - NY Islanders 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky: 10. Nordström, 17. Toews, 27. Handzuš - 20. Bailey, 20. Okposo. Střely na branku: 28:19. Diváci: 21 196.

Winnipeg - Dallas 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Branky: 46. Wheeler - 13. a 26. Seguin, 10. Chiasson, 17. Benn. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 44:31. Diváci: 15 004.

Calgary - New Jersey 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 26. Wideman (Hudler), 40. Giordano (Hudler), 58. Monahan - 14. Henrique, 37. Zubrus. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19 289.