sobota 16. prosince 2017 Albína
11. kolo

Hradec Králové znovu bodoval, Chomutov zdolal v prodloužení

Chomutov – Již podeváté v řadě bodovali hokejisté Hradce Králové. Východočeši v 11. kole extraligy porazili venku Chomutov 3:2 po prodloužení, když o výsledku rozhodl po 19 vteřinách Lukáš Květoň. Piráti si naopak připsali čtvrtou porážku v řadě a ztratili osmý z posledních devíti zápasů.

Utkání Chomutov - Hradec Králové

V první třetině měl více ze hry domácí Chomutov a vypracoval si velmi záhy i výhodu dvojnásobné přesilovky; za 28 vteřin si ale větší šanci nevypracoval. Vedení se místo toho z první větší příležitosti ujali hosté. Ve 13. minutě v rychlém protiútoku Tvrdík převezl kotouč přes modrou čáru, udělal zasekávačku, přihrál do jízdy Ptáčkovi, který bez přípravy napálil kotouč za Řehořova záda.

Chomutov vyrovnal ve vlastním oslabení, když nejdříve s přehledem ubránil 100 sekund trvající oslabení ve třech proti pěti a poté dvě vteřiny před návratem druhého z hříšníků Malce na led vyvezl Divíšek kotouč a mladý obránce Šulák švihem spoza obránce vstřelil svůj premiérový gól v extralize.

Ve druhé třetině šel hned ve 22. minutě hostující Mountfield opět do vedení po ztrátě Chomutova v útočném pásmu. Hradečtí zužitkovali přečíslení tři na dva, když Škoda se po Sujově přihrávce ocitl sám před Řehořem a od tyče dostal kotouč do brány. Na druhé straně orazítkoval tyč za zády gólmana Kantora Divíšek.

Další příležitost na zvýšení dostal Hradec při vyloučení Šuláka na čtyři minuty, ale jedinou šanci si vypracoval až 30 sekund před skončením početní výhody - Mikušovu střelu od modré Řehoř vyrazil na hůl Langhammera, který ale poloprázdnou branku trestuhodně minul. Ve 37. minutě mohli Severočeši vyrovnat, když Pulpán naservíroval puk před bránu Kašemu, ale mladý chomutovský útočník se neprosadil.

Co se povedlo Hradci na začátku druhé třetiny, dokázal ve třetím dějství napodobit i Chomutov. Ve 43. minutě Kubinčák potáhl puk po levé straně, vypálil a Kantorem vyražený kotouč dorazil do odkryté branky Hřebejk. Strhnout vedení na stranu Chomutova mohl v 52. minutě Kubinčák, kterému "namazal" Harant, jenže Kantora neprostřelil.

Z následného prodloužení se hrálo je 19 vteřin. V pádu rozhodl klouzající Květoň, když dotlačil puk vyražený Řehořem za brankovou čáru.

Sestřih a ohlasy z utkání Chomutov - Hradec Králové

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení

Branky a nahrávky: 16. Šulák, 43. Hřebejk (Kubinčák) - 13. Ptáček (Tvrdík, L. Květoň), 22. Škoda (Suja, Mikuš), 61. L. Květoň (Pláněk, Mertl). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3920.

Chomutov: Řehoř - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Zdeněk Skořepa (Chomutov): "Bylo to vyrovnané, bojovné utkání, v němž byly šance na obou stranách. Ale pro nás je jeden bod málo, chtěli jsme tři. Opět jsme dva body ztratili. V takové situaci, v jaké jsme, potřebujeme bodů určitě víc."

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Dnes se na nás někdo díval shora. Nedá se tvrdit, že dnes vyhrál lepší tým. Hokejově jsme podali asi nejhorší výkon v celé sezoně. Dvou bodů si musíme moc vážit."