sobota 18. listopadu 2017 Romana
Souhrn 9. kola

Sparta padla v Brně, Pardubice předvedly obrat proti Liberci

Praha - Sparta přišla o možnost jít do čela extraligové tabulky, když nad její síly byla brněnská Kometa. Osud utkání rozhodla druhá třetina, v níž Brněnští vstřelili dvě rozhodující přesilovkové branky. Slavia poprvé v sezoně prohrála v základní hrací době - Plzeň si z O2 areny odváží tři body po výhře 2:0. Výtečný obrat předvedly na domácím ledě Pardubice, které přestřílely Liberec 6:4.

Kometa Brno - Sparta Praha

Kometa Brno - Sparta Praha 2:1

Vedení v utkání se na sklonku třetí třetiny ujala přispěním Pilaře Sparta, domácí však dvěma přesilovkovými brankami v průběhu druhé třetiny skóre otočili. V poslední třetině se hra přelívala z jedné strany na druhou, v případě obou mužstev bez gólového efektu. Kometa na vlastním ledě porazila Spartu 2:1 a připisuje si cenné tři body. Sparta naopak po čtyřech tříbodových vítězstvích vyšla naprázdno a nevyužila šanci posunout se do čela tabulky.

Kladno - Třinec 4:5

Kladenští prohráli s Třincem 4:5 a před vlastním publikem nezvládli třetí ze čtyř zápasů. Rytíři třikrát dotáhli ztrátu, posléze dokonce díky trefě Jana Rudovského z 36. minuty vedli, ale v závěrečném dějství hráči Třince otočili výsledek na svou stranu. Zasloužili se o to Marek Zagrapan a v čase 58:07 v přesilové hře Martin Adamský.

Pardubice - Liberec 6:4

Pardubice otočily čtyřmi góly ve třetí třetině utkání s Libercem a po výhře 6:4 potřetí za sebou vyhrály. Na zisku tří bodů se dvěma góly a asistencí podílel Jiří Cetkovský, dvě branky Liberce vstřelil Martin Bartek - tedy hráč, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Pardubic.

Chomutov - Zlín 3:4 po samostatných nájezdech

Hokejisté Chomutova nedovedli do úspěšného konce dobře rozehraný zápas se Zlínem a po prohře v nájezdech 3:4 si připsali čtvrtý domácí nezdar v sezoně. Zlín si prodloužení vynutil až v power play, nájezdy poté rozhodl Petr Holík. Piráti prohráli čtvrté nájezdy v tomto extraligovém ročníku.

Karlovy Vary - Litvínov 3:1

Hráči Karlových Varů porazili Litvínov 3:1 a opustili poslední místo tabulky. Energie bodovala ve třetím ze čtyř zápasů po změně trenéra, pod vedením Karla Mlejnka získala sedm bodů.

Slavia Praha - Plzeň 0:2

Slavie prohrála s Plzní 0:2, obhájce titulu tak připravil Pražanům první porážku v základní hrací době v této sezoně. Slavia nicméně i přes porážku udržela vedení v tabulce, neboť její rival a nejbližší pronásledovatel Sparta nebodoval v Brně. O góly Plzně se postarali Ondřej Kratěna a Radek Duda.