Kooperativa NBL 2023/2024

Vrbata se trefil, Hertl poprvé nebodoval

New York - Útočník Radim Vrbata se v pátečním programu přípravných zápasů před NHL prosadil jako jediný český hráč. Jedním gólem přispěl k vítězství Phoenixu proti San Jose 2:1. Na výhře Washingtonu nad Philadelphií 6:3 se podílel gólman Michal Neuvirth, který odchytal celý zápas.

Phoenix - San Jose
zdroj: ČTK/AP

Vrbata otevřel v generálce Coyotes skóre 39 sekund před koncem druhé třetiny, když oklamal gólmana Alexe Stalocka a po objetí branky úspěšně zakončil. Ve 46. minutě sice vyrovnal Bracken Kearns, ale v čase 57:32 rozhodl v přesilovce Oliver Ekman-Larsson. "Byl to vyrovnaný zápas, což jsme před prvním zápasem v sezoně potřebovali. Je dobře, že jsme vyhráli poslední přípravu," řekl Vrbata, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Phoenix po úvodní prohře s Los Angeles vyhrál i šestý testovací zápas za sebou. "V průběhu kempu se zlepšujeme. Máme před prvním domácím zápasem čtyři pět dnů tréninky, kde ještě budeme pracovat na naší hře. Snad budeme na čtvrtek dobře připravení," doplnil Vrbata. Phoenix vstoupí do sezony duelem s New Yorkem Rangers.

V dresu San Jose vyšel poprvé naprázdno devatenáctiletý talent Tomáš Hertl. Po letním odchodu do zámoří z pražské Slavie si předtím ve třech přípravných duelech připsal čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Washington s Neuvirthem v brance vedl díky trefám Erika Fehra, Alexandra Ovečkina a Toma Wilsona už 3:0, ale Flyers vyrovnali. Mezi 35. a 39. minutou překonali českého gólmana Claude Giroux, v přesilovce Scott Hartnell a Wayne Simmonds. Závěrečné dějství ale patřilo opět Capitals, kdy se trefili znovu Fehr a v početní převaze Ovečkin, výsledek pak v závěru dovršil Mathieu Perreault.

V dresu Philadelphie chyběl podruhé za sebou kvůli zranění v dolní části těla útočník Jakub Voráček, který v úterý odstoupil z utkání s New Jersey po nárazu do branky. Při středečním domácím vstupu do sezony proti Torontu by ale neměl chybět.

Výsledky přípravných zápasů NHL

Carolina - Buffalo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 23. Dwyer.

Washington - Philadelphia 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Branky: 2. a 42. Fehr, 16. a 45. Ovečkin, 32. Wilson, 60. Perreault - 35. Giroux, 36. Hartnell, 39. Simmonds. Brankář Michal Neuvirth (Washington) odchytal celý zápas, inkasoval z 35 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 91,4 procenta.

New York Islanders - Nashville 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

Branky: 2. a 14. Tavares, 16. Višňovský, 25. McDonald, 33. Donovan, 50. Bailey - 8. a 58. C. Smith, 52. Moser, 59. Josi.

Detroit - Toronto 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 6. Andersson, 27. Glendening, 40. Zetterberg, 46. Alfredsson, 53. Franzén - 9. Kadri, 31. Lupul.

St. Louis - Minnesota 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Branky: 47. Oshie, 48. Berglund, 52. Backes, 55. Stewart - 11. Spurgeon.

Edmonton - Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 12. A. Smith, 33. Gazdic, 50. Fiddler, 53. Ritchie. Hráno v Oklahoma City.

Boston - Winnipeg 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 1. Söderberg, 6. Boychuk, 33. Caron, 49. Johnson, 58. Bergeron. Hráno v Saskatoonu.

Phoenix - San Jose 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 40. Vrbata, 58. Ekman-Larsson - 46. Kearns.

Los Angeles - New York Rangers 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Branky: 1. Kopitar, 12. Carter, 18. M. Richards, 37. Lewis - 15. Miller. Hráno v Las Vegas.