neděle 28. května 2017 Vilém
Souhrn 6. kola

Sparta vyprovodila Třinec, Slavii neporazil ani Chomutov

aktualizováno 27. 9. 2013 21:52

Praha – Šesté kolo je kolem prodlužovaných zápasů. V základní hrací době totiž skončily pouhé dva duely. Sparta doma nekompromisně vyprovodila Třinec, přičemž Petr Ton stihl vstřelit hattrick už v první třetině, a Kladno vyhrálo v Liberci. Prodloužení stačilo k výhře Pardubicím ve Vítkovicích, ostatní zápasy dospěly do nájezdů, v nichž se radovala Plzeň s Karlovými Vary, Slavia po chomutovské přestřelce a Litvínov v Hradci Králové.

Chomutov - Slavia

Vítkovice – Pardubice 6:5 P

Hokejisté Vítkovic porazili Pardubice 6:5 v prodloužení. Přestože domácí celé utkání vedli, o jejich vítězství rozhodl až v 64. minutě svým šestým gólem v sezoně Jan Káňa. Vítkovický útočník skóroval v pátém utkání za sebou.

Plzeň – Karlovy Vary 4:3 SN

Hokejisté Plzně porazili Karlovy Vary 4:3 po samostatných nájezdech. V zajímavém západočeském derby potvrdila Škoda svoji převahu nad Energiíí na domácím ledě, když vyhrála poosmé z posledních devíti utkání. Plzni zajistil výhru v rozstřelu Tomáš Vlasák. Hosté prohráli popáté za sebou, ale nový trenér Karel Mlejnek na ledě mistra získal alespoň bod.

Chomutov – Slavia 6:7 SN

Hokejisté Slavie vyhráli na ledě Chomutova a stále si drží jako jediní v soutěži neporazitelnost. Piráti si proti lídrovi dokázali vynutit prodloužení, přestože už prohrávali 1:4 a 2:5, ale v rozstřelu rozhodl ve prospěch Pražanů Lukáš Krenželok. Díky trefě Lukáš Pulpána 23 sekund před koncem třetí třetiny Chomutov se Slavií vůbec poprvé v nejvyšší soutěži bodoval.

Hradec Králové – Litvínov 2:3 SN

Hokejisté Litvínova zvítězili na ledě Mountfieldu Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech a vyhráli počtvrté za sebou. Třikrát přitom rozhodli právě v rozstřelu a na východě Čech vylepšil bilanci Vervy rozhodující trefou útočník Robin Hanzl.

Liberec – Kladno 1:3

Hokejisté Kladna zvítězili na ledě Liberce 3:1 a připsali si svou první výhru za tři body v sezoně. O osudu utkání rozhodly nevyužité přesilové hry domácích, kteří jich měli k dispozici devět, ale branku vstřelit nedokázali. Gólem a asistencí se na výhře Rytířů podílel Jan Dalecký, dvě přihrávky zaznamenal Tomáš Kaberle.

Sparta - Třinec 8:3

Hokejisté Sparty porazili Třinec 8:3. K vítězství Pražanů přispěl nejvíce zkušený útočník Petr Ton, který již během první třetiny zaznamenal hattrick a navrch přidal asistenci. Úvodní gól zápasu přitom vstřelil již po sedmi vteřinách, čímž si připsal nejrychlejší trefu sezony. V dresu poražených dal všechny tři góly forvard Martin Adamský.

Zlín - Brno 4:3 SN

Hokejisté Zlína porazili v jihomoravském derby brněnskou Kometu 4:3 po samostatných nájezdech. Berani šli do vedení poprvé v sezoně v první třetině díky trefě Filipa Čecha. Před polovinou zápasu v rozmezí necelých čtyř minut skórovali Antonín Honejsek se Zdeňkem Okálem. Brno ale zdramatizovalo zápas ve třetí třetině, když se postupně trefili Pavel Jenyš, Vojtěch Němec a Tomáš Žižka. V nájezdech rozhodl o výhře Zlína Honejsek.