čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie
Souhrn 38. kola

Jágr se rozloučil s Kladnem, Zlín ukončil plzeňskou sérii

aktualizováno 8. 1. 2013 21:53

Praha – Poslední velké představení si pro své extraligové fanoušky připravil Jaromír Jágr, když nečekaně nastoupil do zápasu Kladna s Litvínovem a na výhře domácích se podílel dvěma asistencemi. Výborný závěr druhé třetiny pomohl Třinci k výhře nad Slavií, České Budějovice opět prohrály, tentokrát s Karlovými Vary. Chomutov vstoupil do zápasu s Vítkovicemi tristně a nedokázal odvrátit prohru. Zlín uhájil domácí stadion před první Plzní a stáhl její náskok, Liberec padl doma s Kometou v prodloužení.

Loučící se Jaromír Jágr

Třinec – Slavia 5:2

Díky třígólové smršti v závěru druhé třetiny porazili hokejisté Třince Slavii 5:2 a šestou výhrou na vlastním ledě potvrdili roli nejlepšího týmu soutěže na domácím hřišti. Pražané ve Werk Aréně dvakrát vedli, ale v závěru druhé části neustáli tlak soupeře a během pěti minut dostali tři branky. Gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička.

Kladno – Litvínov 3:2

Hokejisté Kladna porazili při rozlučce Jaromíra Jágra Litvínov 3:2 a připsali si teprve druhou výhru za posledních šest utkání. Jágr přes ohlášený konec výluky v NHL ještě před startem angažmá v Dallasu překvapivě nastoupil a pomohl k vítězství dvěma asistencemi.

České Budějovice – Karlovy Vary 3:5

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v s Karlovými Vary 3:5 a připsali si pátý nezdar za sebou. Západočeši díky výhře, o které definitivně rozhodli v závěru třetí třetiny, opustili poslední místo tabulky.

Chomutov – Vítkovice 3:5

Hokejisté Chomutova prohráli s Vítkovicemi 2:5 a opět klesli na poslední místo tabulky. Hosté o své výhře na ledě nováčka soutěže rozhodli už v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankové vedení.

Zlín – Plzeň 4:1

Hokejisté Zlína porazili Plzeň 4:1 a ukončili tak sérii osmi výher Západočechů. Dva góly moravského celku zaznamenali Petr Čajánek s Petrem Holíkem. Zlín tak na druhém místě tabulky snížil náskok vedoucí Plzně na deset bodů.

Liberec  Brno 3:4 P

Hokejisté Komety Brno dokázali zvítězit na ledě Liberce 4:3 v prodloužení a připsali si tak teprve druhou výhru v posledních osmi zápasech. Hosté měli výborný vstup do utkání, když již ve 4. minutě vedli 2:0. Tygři, v jejichž sestavě chyběl díky klubovému trestu kapitán Petr Nedvěd, se však oklepali a ještě do první přestávky vyrovnali. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které rozhodl šťastným gólem slovenský obránce Juraj Valach. Domácím nepomohly ani dvě trefy Petra Kici.