pátek 22. září 2017 Darina
34. kolo

Sparta srovnala v samém závěru, po nájezdech se ale radoval Zlín

Praha - Hokejisté Sparty prohráli ve 34. kole extraligy se Zlínem 1:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl Antonín Honejsek. Pražané podlehli doma tomuto soupeři popáté za sebou. Zlín bodoval pošesté v řadě, pět utkání během této série vyhrál a upevnil si druhou příčku v tabulce.

Sparta - Zlín

Větší příležitost v úvodní třetině měl Ton, který se dostal za záda hostujících beků, ale Kotvan mu na poslední chvíli puk odpálil z hokejky. Opatrná partie, které dominovaly obrany, pokračovala i po přestávce. Oba gólmani byli pozorní při ojedinělých šancích, k nimž týmům většinou pomohly přesilové hry. Sparta byla v této pasáži aktivnější a Zlín si musel vypomoci faulem častěji, jenže oslabení vždy skvěle zvládl.

Ve 35. minutě se do samostatného úniku dostal při avizovaném vyloučení na straně hostů Hovorka, Sedláčka ovšem tváří v tvář přelstít nedokázal. Před druhou přestávkou hráli Pražané další přesilovku, v níž ale zapomněli na Köhlera, kterého podrazil v úniku Gřegořek. Sudí nařídil trestné střílení, které Köhler proměnil. Pohodu Zlína mohla umocnit 44. minuta, Neuvirtha však zachránila tyč.

Sparta se hnala za vyrovnáním, do střelecké pozice si najel bek Philipp, ani on však neprolomil střelecké trápení svého celku. V 51. minutě ujeli Čech s Okálem proti osamocenému Philippovi. Čech zakončoval sám a Neuvirth parádním zákrokem lapačkou udržel domácím šance na bodový zisk. Na druhé straně byl Hlinka zapomenutý před brankovištěm, Sedláček však přežil bez úhony i tentokrát.

V 56. minutě po tlaku Sparty ujel domácím Holík, zkusil zakončení mezi betony, jenže Neuvirth je sklapl dostatečně rychle. Sparta více než dvě minuty před koncem sáhla ke hře bez gólmana a 17 vteřin před vypršením základní hrací doby šťastně vyrovnala po Čajánkově nechtěné teči před Sedláčkovým brankovištěm. Gól byl připsán Sekáčovi. Prodloužení nerozhodlo a došlo na nájezdy. Honejsek jako první dal, Broš odpovědět nedokázal. Neuspěli ani Köhler s Tonem, Leška už ano.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Zlín

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 60. Sekáč - 40. Köhler z trestného střílení, rozhodující samostatný nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Minář - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5388.

Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Gřegořek, Philipp, Vallin, Milam - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Kotvan, Tesařík, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Josef Jandač (Sparta): "Utkání jsme si prohráli neproměňováním vyložených šancí a nevyužíváním přesilovek. Po prvních dvou třetinách jsme měli vést 3:0 a byl by klid, ale bohužel jsme nabídli soupeři trestné střílení, které proměnili. Proměnili nájezd i pak na konci, čímž získali dva body. Šance, které si Zlín vytvořil ve třetí třetině, přišly na základě toho, že my už jsme hráli na riziko, z čehož nějaké brejkové šance vyplynou. My jsme dnes byli absolutně jaloví v koncovce."

Juraj Jurík (Zlín): "První dvě třetiny jsme nehráli moc dobře a v zápase nás držel výborný výkon brankáře Sedláčka. Naštěstí jsme proměnili hned naši první šanci, kterou bylo trestné střílení. V té třetí třetině jsme měli zápas rozhodnout a měli jsme na to i příležitosti, když jsme měli tři vyložené šance. Za to nás pak stihl trest, když jsme dostali gól v power play Sparty. Před zápasem bychom dva body brali, teď si myslím, že jsme možná bodík ztratili, ale určitě jsme za dva body ze Sparty rádi."