pondělí 24. července 2017 Kristýna
Souhrn 34. kola

Zlín se radoval po nájezdech, Plzeň porazila Brno

aktualizováno 28. 12. 2012 21:47

Praha – Plzeň si po výhře nad Brnem pojistila první místo v tabulce. Západočeši téměř celý zápas na ledě dominovali, Kometě povolili jediný gól. Chomutov dokázal, že se mu daří proti Budějovicím, porazil je potřetí v sezoně a plně bodoval poprvé od 2. prosince. Pardubice porazily Litvínov, Sparta srovnala zápas se Zlínem v samém závěru, druhý bod v nájezdech však už nevybojovala. Nájezdy se po bezbrankovém průběhu utkání jely i v Liberci, nakonec se radovala Slavia.

Slavící hráči Zlína

Chomutov – České Budějovice 5:3

Hokejisté Chomutova porazili i potřetí v sezoně České Budějovice, tentokrát 5:3, a opustili poslední místo tabulky. Na výhře nováčka soutěže, který tak ukončil sérii tří porážek, se dvěma góly podílel Štěpán Hřebejk. Jihočeši si připsali druhou porážku v posledních devíti zápasech.

Pardubice – Litvínov 4:2

Hokejisté Pardubic porazili Litvínov 4:2 a zabrali po předchozích čtyřech zápasech bez bodového zisku. Úřadující mistr vedl už v 16. minutě 3:0. Pardubice se tak na jedenáctém místě přiblížily desáté Spartě na rozdíl dvou bodů. Verva klesla z šesté na sedmou pozici.

Plzeň – Brno 3:1

Plzeň potvrdila své umístění v tabulce a porazila Kometu Brno 3:1. Domácí od začátku plnili roli favorita a po první třetině vedli už o dva góly. Ve druhé dvacetiminutovce přidali po krásné kombinaci třetí branku a po zbytek utkání své vedení kontrolovali. Kometa dokázala ještě ve druhé třetině snížit, na více se ale nezmohla.

Liberec – Slavia 0:1 SN

Hokejisté pražské Slavie zvítězili v Liberci 1:0 po samostatných nájezdech a posunuli se ze sedmého na páté místo. Bílí Tygři dovedli už pošesté za sebou zápas do nastavení, ale popáté v této sérii byli poraženi. Rozhodující branku vstřelil Jaroslav Bednář, brankář Miroslav Kopřiva si připsal druhé čisté konto v sezoně.

Sparta – Zlín 1:2 SN

Hokejisté Sparty prohráli se Zlínem 1:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl Antonín Honejsek. Pražané podlehli doma tomuto soupeři popáté za sebou. Zlín bodoval pošesté v řadě, pět utkání během této série vyhrál a upevnil si druhou příčku v tabulce.