neděle 22. října 2017 Sabina
Souhrn 32. kola

Slavia smetla Pardubice, Rytíři porazili Piráty

aktualizováno 22. 12. 2012 18:10

Praha – V jasnou záležitost se změnilo utkání Slavie a Pardubic. Hosté množili chyby a v zápase nedokázali vstřelit ani gól. Kladenští přerušili neúspěšnou sérii na venkovních kluzištích a otočili vývoj hry v Chomutově. Karlovy Vary doma nestačily na Litvínov a jsou poslední. Tři zápasy došly do prodloužení, v něm České Budějovice vyhrály v Brně a Liberec doma se Zlínem. V sobotní dohrávce Plzeň porazila po prodloužení Vítkovice a Sparta zdolala Třinec.

Zklamaní pardubičtí hráči

Sparta - Třinec 4:2

Hokejisté Sparty pod trenérem Jandačem dál stoupají tabulkou. Po vítězství ve 22. kole extraligy nad Třincem 4:2 a páté výhře za sebou se posunuli na deváté místo o skóre před České Budějovice. Třinečtí Oceláři jen potvrdili, že mimo vlastní kluziště se jim příliš nedaří, jelikož z uplynulých deseti zápasů venku vytěžili jen dva body.

Vítkovice - Plzeň 3:4 PP

Z minima maximum vytěžili v dohrávce 32. kola extraligy hokejisté Plzně, když porazili Vítkovice 3:4 v prodloužení. O vítězství Škody rozhodl v 64. minutě útočník Jan Kovář, řadu šancí domácích navíc pochytal plzeňský brankář Adam Svoboda. Vítkovice tak po čtyřech výhrách v řadě vyšly bodově naprázdno.

Chomutov – Kladno 2:5

Hokejisté Kladna zvítězili na ledě Chomutova 5:2, když otočili nepříznivý stav 0:2. Vítěznou branku vstřelil v 49. minutě Tomáš Plekanec a výsledek ještě potvrdili Jan Hlaváč v power play a Michal Lukáč. Rytíři se tak dočkali úspěchu venku po předchozích šesti porážkách a navázali na středeční domácí výhru nad Pardubicemi. Chomutov získal za posledních pět utkání jen dva body.

Karlovy Vary – Litvínov 2:3

Hokejisté Karlových Varů podlehli Litvínovu 2:3 a propadli se na dno tabulky. Domácí prohráli popáté za sebou, přestože po první části podkrušnohorského derby vedli 2:0. O výhře Vervy, která své pětizápasové čekání na vítězství ukončila, rozhodl po polovině zápas obránce Richard Jareš.

Brno – České Budějovice 2:3 PP

Branka útočníka Milana Michálka po 86 sekundách prodloužení rozhodla o vítězství hokejistů Českých Budějovic v Brně nad domácí Kometou 3:2. Jihočeši vyhráli už pošesté z posledních sedmi zápasů. Brňané v urputném souboji vstřelili oba góly v přesilovkách, ale k výhře jim to nepomohlo.

Slavia – Pardubice 5:0

Hokejisté Slavie zakončili sérii pěti domácích zápasů čtvrtou výhrou. Pražané porazili Pardubice jednoznačně 5:0, brankář Dominik Furch tak poprvé v sezoně udržel čisté konto. Úřadující mistr si naopak připsal třetí porážku za sebou.

Liberec - Zlín 2:1 PP

Hokejisté Liberce udolali ve 32. kole extraligy Zlín 2:1 v prodloužení a z poslední příčky přeskočili Karlovy Vary a Chomutov. K posunu na dvanáctou příčku přispěla i vítězná trefa Michala Bulíře v čase 60:27. Liberec porazil Zlín i potřetí v sezoně.