úterý 23. května 2017 Vladimír
32. kolo

Kladno venku zabralo, odnesl to Chomutov

Chomutov - Hokejisté Kladna zvítězili ve 32. kole na ledě Chomutova 5:2, když otočili nepříznivý stav 0:2. Vítěznou branku vstřelil v 49. minutě Tomáš Plekanec a výsledek ještě potvrdili Jan Hlaváč v power play a Michal Lukáč. Rytíři se tak dočkali úspěchu venku po předchozích šesti porážkách a navázali na středeční domácí výhru nad Pardubicemi. Chomutov získal za posledních pět utkání jen dva body.

Slavící hráči Kladna

Piráti bez nemocného kapitána Krafta se ujali vedení v páté minutě, kdy při vyloučení Majeského Hruška u pravé tyče poslal za Cháberova záda Zálešákovu přihrávku. Následně při početní výhodě hostů minul v šanci Hlaváč. Kladno se snažilo tlačit za vyrovnáním, ale více šancí měl Chomutov, který navíc hrál další dvě přesilovky. Při té druhé nebezpečně střílel Frolík a další možnost měl Hruška. Pak se Chábera vyznamenal dvakrát proti Důrasovi.

Zvýšení náskoku se dočkali Piráti ve 23. minutě, kdy překvapil kladenského gólmana z levé strany právě Důras. Kladno ale odpovědělo. Patera ještě šanci neproměnil, ale ve 28. minutě šli pykat zároveň Treille s Hřebejkem a přesilovku pěti proti třem využil už po 11 vteřinách střelou od modré čáry Jágr. Pak vychytal Chábera Frolíka a na druhé straně byl ve 33. minutě faulován v šanci Kuchler, ale nařízené trestné střílení neproměnil.

O čtyři minuty později už ale hosté smazali ztrátu. Jágr od mantinelu uvolnil Hlaváče, který přistrčil puk volnému Černoškovi a Kostúr neměl šanci. Před pauzou mohlo Kladno otočit stav, když Kuchler po návratu z trestné lavice jel sám na Kostúra, přihrál volnému Plekancovi, ale chomutovský gólman únik dvou hráčů soupeře pokryl. Ve třetí třetině na ledě chyběl kladenský kapitán Patera a do první formace se posunul Hlaváč.

Nejdříve měli šance domácí. Hruška vyjel zpoza branky a nebezpečně vystřelil bekhendem. Pak prověřil Cháberu Zálešák. Udeřilo ale Kladno. Ve 49. minutě se trefil zpoza levého kruhu o horní tyč Plekanec. Domácí pak sáhli už dvě a půl minuty před koncem k power play. Nejdříve měli štěstí, že osamocený Jágr netrefil za modrou čárou prázdnou branku. Ale 94 sekund před koncem už Hlaváč zamířil přesně a výsledek ještě dovršil Lukáč.

Sestřih a ohlasy utkání Chomutov - Kladno

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák, Michael Frolík), 23. Důras (Gajovský, M. Procházka) - 28. Jágr (Macholda, Patera), 37. Černošek (Hlaváč, Jágr), 49. Plekanec (Hlaváč, Černošek), 59. Hlaváč, 60. Lukáč (Piskáček, Eberle). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Trefný, Pavlas, Bartejs - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Hřebejk, Y. Treille, Hromas - Důras, Gajovský, M. Procházka - Lušňák, Sikora, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera, Kuchler - Kuchejda, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Mikuláš Antonik (Chomutov): "První třetina byla z naší strany perfektní. Měli jsme hodně šancí, Kladno jsme přehrávali a je velká škoda, že se nám nepodařilo dát ještě o gól, o dva více. Zlom nastal v našem oslabení ve třech, tam se soupeř dostal zpátky do hry. Rozdílový gól nás trošku mrzí, protože jsme to tam nesehráli úplně ideálně. Ale kluci makali, bojovali, nepodali jsme špatný výkon a mrzí nás to, protože výsledek je pro nás docela krutý."

Zdeněk Vojta (Kladno): "První třetina byla z naší strany špatná. Byli jsme pasivní, nebruslili jsme a z toho pramenily naše fauly. Třikrát jsme hráli v oslabení, hned z prvního jsme dostali gól. Až smolný gól na 0:2 nás zdravě nažhavil a od té doby jsme začali hrát hokej, který jsme chtěli předvádět celý zápas. Dokázali jsme vývoj otočit a nakonec i zaslouženě vyhráli. Pavel Patera má něco se zápěstím, nevím, jestli dostal sekeru nebo tam byl jiný úder. Vyzdvihnul bych výkon Jardy Jágra, protože dřel jak medvěd. Bojoval a postupně tím strhnul ostatní."