Svět motorů

Ústí vysoko podlehlo Mladé Boleslavi, Olomouc deklasovala Hradec

Praha - Největší favorit první hokejové ligy Mladá Boleslav si udržela po 33. kole pětibodový náskok v čele. Třetí Ústí nad Labem na domácím ledě porazila 6:2 i díky slovenskému brankáři Michalu Valentovi, kterého si Středočeši stáhli z hostování v Nitře. Šest gólů dnes dala také druhá Olomouc, v duelu s Hradcem Králové navíc Hanáci ani jednou neinkasovali.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČT24

V Mladé Boleslavi stejně jako v zářijovém prvním vzájemném utkání padl gól už v úvodní minutě, tentokrát se o něj postaral Pabiška. Vedení domácích navýšil ve 12. minutě Koudelka, ale ještě do první přestávky snížil při přesilovce Kovář. V dalším průběhu si lídr soutěže vypracoval náskok 6:1, poslední slovo měl ústecký Holomek v početní výhodě.

Žádné překvapení nedovolili ani olomoučtí hokejisté. Hned v první třetině ze čtyř šancí tři proměnili. Zmar hradeckých hráčů doložil vlastní brankou ve 33. minutě na 0:5 obránce Vágner.

Stejným výsledkem jako v Olomouci (6:0) skončil zápas v Písku, kde zvítězila Třebíč. V domácí brance prožil nepovedenou premiéru kladenský gólman Exner a po šesté trefě střídal.

S nulou odjel také Šumperk z Litoměřic (0:5), k lepším výsledkům hostům nepomohla ani změna trenéra. V sobotu u týmu skončil Radek Kučera a nahradil ho Zdeněk Moták. Debakl utrpěl doma také poslední Beroun, s jihlavskou Duklou prohrál 4:8.

Písek - Třebíč 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) Branky: 8. a 22. Ostřížek, 10. Káňa, 30. Vondráček, 42. Čuřík, 46. Kaut. Rozhodčí: Zubzanda - Vavruška, Černý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 240.

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 6:2 (2:1, 1:0, 3:1) Branky: 1. a 25. Pabiška, 12. Koudelka, 44. Nouza, 48. Vrbata, 50. Mikulík - 18. Kovář, 60. Holomek. Rozhodčí: Šindler, Pavlovič - Krátký, Komárek. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:2. Diváci: 2230.

Beroun - Jihlava 4:8 (2:1, 2:5, 0:2) Branky: 7. Videlka, 18. Mrňa, 32. Doležal, 36. Hrdel - 20. a 34. Hodek, 21. Prokš, 30. Štebih, 36. Velecký, 38. Filip, 43. Malec, 53. Čachotský. Rozhodčí: Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:4. Diváci: 150.

Litoměřice - Šumperk 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) Branky: 1. Kříž, 7. Kafan, 8. Rubeš, 35. Husák, 47. Kloz. Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Frodl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 780.

Olomouc - Hradec Králové 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) Branky: 10. a 33. Švaňhal, 4. Řípa, 18. Janáček, 24. Pekr, 58. Herman. Rozhodčí: Fraňo, Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 893.

Most - Benátky nad Jizerou 1:5 (0:2, 1:1, 0:2) Branky: 39. Charousek - 11. a 27. Maďar, 3. Jonák, 51. Špaček, 53. Chlapík. Rozhodčí: Škrobák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:8, navíc Král (Benátky) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 412.

Havlíčkův Brod - Kadaň 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0) Branky: 28. Kostourek, 33. Endál, 52. Knotek, rozhodující sam. nájezd L. Havel - 3. Ton, 20. Ondřej, 60. Chlouba. Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9, navíc Třetina (H. Brod) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 921.