čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Michálek zařídil výhru San Jose

New York - Hokejisté San Jose zvítězili v pátečním utkání NHL na ledě St. Louis nejtěsnějším rozdílem 1:0 a prodloužili svou sérii výher na hřištích soupeřů na osm zápasů. Jediný gól vstřelil tři minuty před koncem třetí třetiny český útočník Milan Michálek. Brankář Žraloků Jevgenij Nabokov zlikvidoval všech 26 střel a popáté v sezoně vychytal čisté konto.

Český hokejista v dresu San Jose Sharks Milan Michálek (vpravo) se raduje z gólu.

Naopak černý den prožil český gólman Tomáš Vokoun v brance Floridy. V duelu s Montrealem střídal už po pěti minutách první třetiny, během nichž inkasoval ze tří střel tři góly. V druhé třetině se Vokoun mezi tyče vrátil, jenže svou chybou nabídl soupeři další gól a v třetím dějství jej opět zastoupil náhradník Craig Anderson. Panteři nakonec podlehli Montrealu 1:5.

Statistika pátečních zápasů NHL:
New Jersey - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 54. Mottau, rozhodující nájezd Parise - 25. Kotalík. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.625.

St. Louis - San Jose 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 57. M. Michálek. Střely na branku: 26:18. Diváci: 19.250.

Florida - Montreal 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 51. O. Jokinen (Dvořák) - 2. Latendresse (Hamrlík), 5. Ryder, 6. Higgins, 30. Kostopoulos, 57. Streit. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 25 minut, z 9 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 55,5 procenta. Střely na branku: 41:21. Diváci: 19.838.

Carolina - Boston 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 6. Brind'Amour, 11. Commodore, 36. Larose z trest. střílení, 44. E. Staal - 9. Kobasew, 41. Axelsson, 44. Kessel. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.680.